Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám minden kutyára ugat....

A kutyám minden kutyára ugat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már voltunk kutyaiskolába és nem segített, csak annyit, hogy pár kutyával barátságos.
2009. máj. 10. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha a kutyasuli nem segített én se tudok nagyon sok mindent mondani/tanácsolni.

Szólj rá,szíd le

2009. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában véve a kérdésed nagyon kevés...

Milyen fajta kutya, mennyi idős, mi az előélete, kan vagy szuka?

Milyen pórázzal sétáltatod (flexi vagy rendes)?

Ha közeledik más kutya, megfeszíted a pórázt, visszafogod?

Csak ugat, vagy morog, vicsorog, ha kan, feláll a farka, kidülleszti a mellét?

Ha elengeded, és póráz nélkül szagol össze valakivel, mit csinál?

Milyen kutyasuliban voltatok, milyen képzésen, mennyi ideig?

2009. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leonbergi-Border collie keverék, 8 és fél hónapos kutyus.
2009. máj. 11. 16:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Kan, rendes pórázzal sétáltatom, és ha más kutya jön nem feszítem meg, ugat és feláll a farka. Nincs ivartalanítva. Ha elengedem, akkor is ugat, de ha sokszor és határozottan szólok rá abbahagyja és jön tovább.
2009. máj. 11. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek egy beagle-tacsi keverék kan kutyuja van, ő is ugyanezt csinálja. Ha az utcán elkezd ugatni egy másik kutyára, barátnőm elindul vele az ellenkező irányba, egy ideig mennek, majd visszafordul, persze közben rászól a kutyájára. Ez eljátsszák egy ideig oda-vissza. Pár napja kezdte, és egész jól haladnak, már csak ritkán ugat meg másokat.
2009. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Helyes, hogy normális pórázzal sétáltatod és nem feszíted vissza, ha ismerkedik! Mivel kamasz, én arra gyanakszom, hogy próbál nagyfiú lenni, és ennek nem a megfelelő formában ad hangot. Ha az állandó ugatása nem hergeli fel az idegen kutyákat tapasztalatod szerint, akkor bátran engedd el más kutyák között, valaki majd csak szépen helyre rakja egyszer, pl. egy idősebb, tapasztaltabb kan. Általában segít, ha valaki letöri a sértetlen büszkeségét, de verekedést nem szabad csak ezért, szándékosan kiprovokálni. Egy kis morgás, kerülgetés megengedhető, de oda kell figyelni. A kutyák nagyon apró jelekből felmérik, ki az erősebb, már egy mentális verekedés rég lezajlik közöttük, mire az ember egyáltalán ráeszmél, hogy nem tetszenek egymásnak.

Az " erős fasza gyerek vagyok" dolgát olyan dolgokkal tudod letörni, hogy ajtón, kapun mindig utánad menjen ki; az állát ne simogasd; ha puszit ad, mindig fogadd el; ha feldől, használd ki, simogasd meg jó alaposan a hasát. Hajts végre vele minél több feladatot, ültetés, megállítás, behívás. Ezekért jutalmazd meg, de egyszerűen, tömören, ne olvadj el tőle. Ha ételt kap, MINDIG ültesd le, várjon türelmesen (labdánál, póráz fel-le csatolásnál is), stb. Ha esetleg a te kajádból kap, az utolsó falat legyen az övé (ahogy a farkasoknál is az alfa-hím a zsákmány végét hagyja ott a falka gyengébb tagjainak.) Ezek a cselekedetek azt fogják benne erősíteni, hogy te vagy a falkavezér, te vagy az erősebb. Ha ugat más kutyát, hívd magadhoz, ültesd le, és "maradtasd" ott. Így elterelődik a figyelme a vagánykodásról.

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
MOst már egy kicsit jobban viselkedik. Köszi a válaszokat.
2009. máj. 21. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!