Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan időszak a huskyknál,...

Van olyan időszak a huskyknál, hogy nem esznek?

Figyelt kérdés
Orvoshoz is vittem, mert nem akart enni, tömni kellett bele mindent, még a legfinomabb falatokat is kiköpte, de nem derült ki semmi baj. Egy huskys ismerős mondta, hogy náluk is volt ilyen 3 hónapig... Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, írjon. Köszi
2009. máj. 8. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet elkényeztetett szobakutyáknál tapasztaltam eddig. Ha nincs szervi baja, akkor legtöbbször falkavezéri szerep-zavarra vezethető vissza. (természetesen nem minden esetben)

Most kézből etetitek? Vagy nem eszik egyáltalán x napja/hete? Azt nem írtad, hogy normál esetben hogyan kapja a kaját - egész nap előtte van? adott etetési időben, parancsszóra ehet csak? ha nem eszi meg, rögtön elveszitek?


(az ismerősöd kutyája 3 hónapig egy falatot sem evett????)

2009. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most kézből etetem, falatonként, naponta többször is, amióta nem akar enni, így kap. Ismerős is így etette. Egyébként este kap kaját az enyém, de 1-2 óra múlva elveszem, mert a maradékot a másik kutyám megenné. Nem is volt ezzel probléma, mindig megette a maga kis mennyiségét, a maradék meg ment vissza a vödörbe (tápot kapnak).
2009. máj. 9. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Hangsúlyozom az elején, ÉN így csinálnám:

Semmilyen kaja kézből. (nehogy már a farok csóválja a kutyát!!) Este megkapja a kaját és nem 1-2 óráig van előtte, hanem 10 percig, aztán elveszed. Legközelebb csak a következő kajánál kapja meg. Ennyi. A kutyák nem hülyék, életösztönük és éhségérzetük van és ez utóbbi a legalapvetőbb szükséglete egy élőlénynek - ha nincs élelme, nagyon sok mindent megtesz érte, hogy legyen. Max. 1 hetet adok neki és újra enni fog, addig meg nem hal bele. Most per pillanat hülyének néz titeket és ugráltat. Én ezt nagyon nem hagynám, főleg nem egy északi kutyának, akinek a falkaösztönei még sokkal jobban működnek.

Ismét hangsúlyozom, ez az én véleményem/tanácsom. Megfontolható. Megfogadható. Vagy akár el is vethető.

2009. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
huskyim vannak.a meleg vagy párzáskor gyakori jelenség,hogy neme szik!sőt nagyon keveset eszik a husky
2009. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Most már jobb a helyzet, kb. 3/4-1 pohárnyi Royalt sikerül belekönyörögnöm, nasi is csúszik, ami abban az időszakban nem kellett...sőt, akkor még a sült csirkét is ívesen köpte ki. De már jobb, szerencsére, csak nem akar hízni.
2009. jún. 11. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!