Egy kölykeit szoptató szuka kaphat féreghajtót?
Féreghajtást a szukán a vemhesség alatt kell végezni.
A kölyköknek először 2 hetes korban kell féreghajtót adni, ekkor lehet a szukának is. A kölykök ezután 12 hetes korukig 2 hetente kapjanak féreghajtót.
én első
ha a szuka nem lett féregtelenítve és vemhesül, akkor egyszer lehet féregteleníteni.
Kezd el a kölykök féregtelenítését, mert nem fognak fejlődni, láttam már menhelyen 4-5 hetes kölyköket férget hányni és elpusztulni.
Azt nem értem hogy mondhat egy orvos olyat, hogy elég 7 hetes korban. Mégha nem is kezdi valamilyen okból 2 hetesen, 4 hetesen legkésőbb el kell kezdeni.
A szukát a vemhesítés előtt és alatt is érdemes féreghajtani, persze azt, hogy mit kaphat alatta, csak az orvos tudja megmondani. A kölykök féreghajtását 2-3 hetes korban kell elkezdeni, lehet kapni állatpatikákban kifejezetten pár hetes kölykök számára készült féreghajtó szereket. Erre mindenképpen szükség van, ugyanis a szukában lehetnek a férgeknek olyan alvó fejlődési alakjai, amik csak a vemhesség alatti hormonális változás hatására "ébrednek fel" és fejlődnek ki, ezért ilyenkor még az előzőleg leggondosabban féreghajtott szukákra is oda kell figyelni ebben a tekintetben. Egy állatorvos így ír erről:
"Az orsóférgek:
Fejlődésükhöz nincs szükség köztigazdára. A kölyökkutyák nagyon gyakori parazitái, ennek magyarázata a faj egy speciális képességében rejlik. Ha egy kutya akár életében egyszer is fertőződött orsóféreggel, élete végéig hordozza magában a fertőzöttséget. Ez úgy lehetséges, hogy a kutya által felvett petékből kialakuló lárvák átfúrják a bél falát, és a vérárammal a kutya különféle szöveteibe vándorolnak. Egy részük ezután visszatér a bélbe és kifejlett féreggé alakul, a lárvák másik része azonban a szövetekben marad, betokolódik, és nyugalmi állapotba kerül. A kutya életét ez semmiben sem befolyásolja, mivel a lárvák nem okoznak betegséget, és petéket sem termelnek, tehát más kutyákat vagy az embert nem fertőzhetik meg. Azonban a vemhesség során az anya kutyában végbemenő hormonális változások miatt a lárvák aktiválódnak , és a vérárammal a fejlődő magzatokba kerülnek, így a kiskutyák már fertőzötten születnek meg, és akár két hetes korukban ivarérett férgek alakulhatnak ki a bélrendszerükben. Emiatt fontos, hogy a kölyökkutyákat már két hetes korukban kezeljük féreghajtó szerrel, és a kezeléseket még néhány alkalommal, két hetes időközzel megismételjük . A bélben élő férgek ellen nagyon hatékonyak a különféle féreghajtó szerek, azonban a nyugvó lárvák elpusztítására nincs megfelelő módszer."
Azt is tudni kell, hogy a súlyos féreg fertőzés komolyan tudja rontani az oltások hatékonyságát, ezért is hibás az az állítása az orvosodnak, hogy elég a 7 hetes kori első féreghajtás.
Az állatorvosodnak üzenem , nem venni kellett volna a diplomát , hanem tudással megszerezni.
7 hetesen először? Te Úr isten , hol él ez?
A kiskutyákat 2-4-6-8 hetesen kell . És még utána is.
Ha nem kezded el időben akkor ne csodálkozz hogy a kicsik elpusztulnak , férget hánynak stb... Nem szabad várnod. Mielőbb keress meg egy másik dokit!
És igen a szukát vemhesség előtt és alatt is kell féreghajtózni.
A kutya szervezetében lehetnek olyan un. szunnyadó féreglárvák amik a vemhesség második harmadában a hormonális változások hatására aktiválódnak, és fertőzést okoznak az anya és a kölykök szervezetében is. Ezért fontos a vemhesség alatt a féreghajtás. Ha ez nem történt meg a biztonság kedvért a kölyköket fertőzöttnek kell tekinteni, és eszerint adagolni két hetente, vagy hetente a féreghajtó pasztát, úgy ahogyan azt az orvos előírja a mama és a kölyök számára egyaránt.
Soha ne alkalmazzunk orvosi utasítás nélkül semmit a kölyköknél! A féreg elleni kezelés módját mindig Ő határozza meg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!