Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek való és hány éves...

Kinek való és hány éves kortól az agility?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Mozgékony, középtermetű kutyáknak. (Természetesen kis és nagytermetű is csinálhatja, csak nekik nehezebb)

Azonnal el lehet kezdeni egyszerűbb gyakorlatokkal, fél évesen már mindent tudnak csinálni.

2009. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,h a kérdés a kutyára vonatkozik vagy az emberre?

Az előttem író jól mondta,h egy könnyebb testfelépítésű, atletikus, könnyed mozgású kutya alkalmas rá a leginkább, de bármilyen fajtájú, típusú ebbel lehet űzni ezt a sportot. (Bár kevesebb nyerési esélyjel.) Már kölyök kutyával el lehet kezdeni az alapozást (sőt kell is), de ugratni nem szabad, ezért érdemes felkeresni egy kutyasulit, ahol ezt oktatják, nem csak otthon csinálgatni. Versenyezni másfél éves kor után mehet az eb.

A gazdi esetében szintén jó,h sportosabb alkat. Gyorsan tud futni. (Bár mozgássérültek is agilityznek már régóta.) A gazdi kora nem számít, sőt minél korábban elkezdi az edzéseket a kutyával, később annál jobb kutyavezető lesz. Ide kell a tapasztalat, az összhang a kutyával, a jó kapcsolat. Nem egyszerű ám egy pályán végig menni, sok munka, edzés van egy-egy verseny mögött.

2009. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen fajta kutyának 1,5 éves kor fölött, amikor már a csontok és az izületek elég stabilak az ilyenfajta megterheléshez.


A gazdi életkora lényegtelen a fontos a jó kutya-gazdi kapcsolat, különben a kutya nem akar teljesíteni, tehát irányítható és motiválható legyen a gazdi által.

2009. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ez attól is függ hogy mennyire tanítható az eb,hogy könnyen,fogékonyabb a dolgokra,vagy rá se figyel a gazdájára.Nekem van 5 éves hiperaktív nagy kutyám és egyáltalán nem fogékony a tanulásra,inkább a gumicsirkéjével foglalkozik,minthogy rám figyeljen.Hát ezt a kutyámat nem lehet ilyen dolgokra betanítani,viszont van egy másik kutyám.Közép termetű keverék ő is mozgékony.Először nem is gondoltam hogy mikre képes.Valahogy betanulta a pacsizós trükköt és észrevettem hogy magától átugrálja a nála magasabb palákat,végülis megláttam benne azt ami a másik kutyámból hiányzik,hogy ő fogékonyabb a tanulásra és hogy érdemes lenne vele foglalkozni,az ül és a fekszik trükköt is gyorsan betanulta.Majd a nyáron el akarom vinni kutyasuliba,hogy többet tanuljon.

Szóval bármilyen termetű kutya betanítható és bármilyen fajtájú.Ez leginkább attól függ,hogy a kutya mennyire tud figyelni a gazdájára,mennyire fogékony a tanulásra.Onnantól kezdve,már könnyen tanítható a kutya.

2009. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

MINDENKINEK!

Ezért is olyan gyönyörü ez a sport!!!! Egy dán dog is ugyanúgy élvezi megfelelő motiváció mellett mint egy border collie!!!! Persze összehasonlithatatlan a két fajta hiszen teljesen más temperamentum de nem kell a fajták között különbséget tenni. Pár hónapos kortól lehet már tanitani nagyon az alapokra de idősebb kutyával is neki lehet állni (én pl 4 éves kutyával kezdtem neki barátnőm meg 6 évessel)

Ember: teljesen mindegy hány éves vagy...ha van érzéked hozzá akkor nem számit a kor!

2010. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!