Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Angol cocker spániel...

Melyik Angol cocker spániel kennelt tarjátok a legjobbnak? Honnan vásároljak kölyköt?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Én a mesztegnyei kennelből kaptam a coboly kutyusomat! Szerintem nagyon jó kennel, széles választékkal! Én csak ajánlani tudom őket mindenkinek!

www.mesztegnyei.hu

nézd meg őket, és ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok!

2009. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
2009. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angol cocker spánielből ha egy nagyon szép, kiállítási kutyust szeretnél, akkor a Black Mirage kennelt ajánlom. Ők azt hiszem, hogy csak feketéket tenyésztenek. Sajnos honlapjuk nincs, egy kiállításon kéne érdeklődni náluk.
2009. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 panettone ***** válasza:
100%

Sokan sokféle kennelt tudnak ajánlani neked, de vigyázz nem mindenkinek van ugyan arra igénye.

A spánieles kenneleket megnézheted

[link] oldalon leginkább olyan kenneleket érdemes fgyelemmel kísérni ahol évente kevés, de egészséges kölyök születik. Sok oldalon nem hogy a kiskutyákat de a született almokat sem győzik feltölteni- ezeket kerüld nagyívben. Én mindenképpen olyan tenyésztőt keresnék akinél, a nála született kölykökről évekre visszamenőleg is kaphatok híreket, infokat- és ez csak akkor lehetséges, ha az illető szereti és figyelemmel kíséri a nála született kölykök sorsát ilyen kenneleknél nem csak garanciát de segítséget is kapsz majd ha kérdésed, problémád merül fel a kölyökkel kapcsolatban.

Szerencsés még, ha a telefonhívásodra nem úgy reagálnak, hogy "Persze van kölyök folyamatosan minden színben. . . stb. . . " hanem kérdésekkel bmbáznak, és ha jó gazdinak /nem pedig csak jó vevőnek/ találnak akkor mondják el, hogy milyen párosításból milyen időre várható kiskutya.

Egyébként ne lepődj meg ha egy jobb tenyésztővel találkozol Ő még azt is szeretné majd megtudni, hogy vajon tényleg a spániel a neked való fajta. Ez nem szivatás egyszerűen csak próbálják elkerülni, hogy a tőlük származó kölyök idővel egyik rokontól a másik ismerősig vándoroljon onnan pedig esetleg menhelyre kerüljön.

Nagyon sok apróság van még amire érdemes figyelni, de a legfontosabb, hogy nem kell elkapkodni! Ha kiskutyát veszel az nagyon hosszú időre szól!


Amit még érdemes lenne megfontolni az az örökbefogadás! Ha felnézel a [link] oldalra láthatod nem csak azt, hogy kik várnak gazdira hanem azt is hogy az örökbe adott kutyusok és gazdáik is boldogan élnek egymással. Sokkal jobb döntés örökbefogadni mint venni egy olyan kutyust aki rossz kezek között jött a világra és esetleg fiatal korára derül ki, hogy epilepsziás pra-ás vagy vesebeteg esetleg egy kezelhetetlen idegroncs. Akinek nem inge ne vegye magára de az állomány nagy része ilyen, sajnos ami a kókler szaporítóknak és az olcsóJános gazdiknak köszönhetően alakult így.

Remélem nem ilyesztetelek el nagyon, bármennyire is céljaim között volt ez is.

Sok szerencsét a választáshoz!

2009. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huh :) köszi szépen nagyon rendes vagy,nagy segítség!
2009. máj. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!