Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ételt, milyen húst...

Milyen ételt, milyen húst adhatok (tápon, kutyakonzerven, kutyaszalámin kívül) a 4 hónapos kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyusom menüjét változatosabbá tenni. Érdekelne, hogy milyen húst és milyen formában adhatok neki. Ehet-e pl. csirke/pulykafarhátat, nyakat, szárnyat. Főve, vagy nyersen? Úgy tudom, csak sülve nem szabad, mert akkor szilánkosra törik a csont. A marhának milyen "alkatrészét" eheti? Tojást már kapott, nagyon ízlett neki, egyszer túrót is, azt is megette.
2009. máj. 6. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Csirke bármi

Marha bármi (a nagy velős csontokat ne, azok túl kemények) tojás, túró, joghurt

Nyúl

Én csak nyerset etetek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__233340-tenyle..

2009. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sertéshúst csak jól átfőzve szabad adni, mert fertőzést okozhat.

Adj rizst, tésztát, zöldséget is!

2009. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sertéshúst csak főzve. Én szoktam belsőséget is adni, kivéve a sertés máj, azt nem szabad. Sütök nekik csirkemájat, vagy főzök zúzát. Nagyon szeretik. Én mindent csak főzve, vagy sült állapotban szoktam adni. A fűszerekkel vigyázz, sózni ne nagyon sózd az ételt.

Marhából bármit adhatsz, csak arra vigyázz,h ne legyen olyan kisebb-nagyobb csont benne, amit le tud nyelni egészben, viszont ki már nem tudja nyomni kakilásnál.

Úgy tudom,h csirkénél a csöves csontokra kell vigyázni, azok törnek szilánkosra.

Én vagy levest főzök nekik a húsból mindenféle zöldséggel, vagy pörköltnek megcsinálom. Nagyon szeretik. Köretnek rizst, tésztát adok, vagy még inkább a megszokott tápjukat dobom fel a levessel, pörivel.

2009. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én húst csak főve adok nekik, soha nem nyersen.

Azért,hogy nehogy bármi betegséget összeszedjenek. Én csirkét adok általában, ritkábban marhát,birkát.

2009. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Én ezeket szoktam adni, de csak főve, biztos ami biztos: Csirke farhát, nyak, húsos mellcsont, máj, szív, sertés és marha máj, lép, sertés csülökcsont. De marha velőscsontot is adhatsz, inkább azt rágcsálja mint a bútorokat.
2009. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csirkecombot semmiképpen sem, mert az nagyon szilánkosan törik. A marhának pl. kifőzött lábszárával nagyon jól el tud szórakozni a kutya. Sertéshúst csak főzve.
2009. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2009. máj. 7. 09:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!