Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodéziai Ridgeback-nél...

Rhodéziai Ridgeback-nél milyen tipusú ridge kizáró ok a tenyésztésből?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 15:48
 1/10 A kérdező kommentje:
2011. okt. 31. 16:03
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel a ridge-l tenyészthető-e?
2011. okt. 31. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:

A ridge a fajta jellegzetessége. Láthatóan körülhatároltnak, szimmetrikusnak és a csípő felé szűkülőnek kell lennie. A martól indulva a csípőszögletekig halad. A ridge-nek csak két szőrforgója lehet, ezek identikusak, egymással szemben állnak. A korona alsó szélei nem húzódhatnak lejjebb, mint a ridge hosszának egyharmada. A ridge megfelelő átlagos szélessége 5 cm


De tenyészszemlén dől el úgyis, hogy más kizáró hibája nincs e..

2011. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma 16:16-nak.Köszönöm válaszod.Feltettem egy pár képet a kutyu ridge-ről,erről ha lenne valami véleményed...Konkrétan erről a ridge-ről lenne szó.
2011. okt. 31. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kuty hátán a csík jó bár én fent nem találom szimetrikusnak a 2 oldalt. De ha elviszitek tenyész szemlére ott minden kiderül.
2011. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Először a tenyésztőjét kellene megkérdezned. Utána meg a tenyészszemlén.
2011. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A tenyésztő azt mondta,hogy függ,hogy melyik egyesületbe iratkozunk be vele.Van ahol lehet tenyészteni,van ahol kizáró oknak számít.Nem szeretnénk egy hibás kutyát venni,főleg nem ilyen összegért.
2011. nov. 2. 13:37
 8/10 Akiteki ***** válasza:

Ez elég rossz duma.

Egyetlen egyesület van, a MEOE. A többi porhintés.

2011. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

De ezek szerint jobb helyeken kizáró ok. Ott nem számít, ahol tojnak rá.

Nem vagyok igazán otthon a ricsikben, de nekem úgy rémlik, hogy kell valami jól látható forgójának is lenni a szimmetrián kívül.

2011. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Németországban lakunk,innen is lesz véve a kutyus.Tisztáztuk,tényleg lehet tenyészteni,de nem minden egyesületnél.Úgy néz ki,hogy ő lesz a mi kutyánk.
2011. nov. 2. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!