Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutya meg tud úgy...

Egy felnőtt kutya meg tud úgy igazán szeretni egy új gazdit?

Figyelt kérdés
Első kutyás lennék, és többen ajánlották, hogy felnőtt kutyával érdemes kezdeni. Csak attól félek, hogy egy felnőtt már nem ragaszkodna úgy hozzám, mintha kiskorától én nevelném. Vagy ez nincs így?
2009. máj. 5. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez nincs így. Ugyanúgy megszeret és tisztel (azt hiszem ez még fontosabb), sőt, ha pl. menhelyit hozol, akkor ő nagyon tudja, hogy mit köszönhet neked és hálás.

Szerintem menj el egy menhelyre, ismerkedj kutyákkal, ott megteheted, hogy egy darabig csak hétvégenként jársz hozzá, az ott dolgozók segítenek.

2009. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs így, sőt egy menhelyes vagy kóbor kutya jobban ragaszkodik, mert fél, hogy újra elveszti a gazdit. Én 2 éve fogadtam örökbe egy 15 éves kutyát és mondhatom ő a leg ragaszkodóbb a kutyáim közül. Esőben, hóban kint vár a kapu elött, amíg meg nem jövök, pedig bemehet a házba bármikor. Annyit még elmondanék, hogy az "északi" fajták általában nem annyira ragaszkodóak ha pl nincsenek nagyon alaposan lemozgatva úgy elszöknek, mintha ott se lettek volna.
2009. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 7 évesen kaptam egy tenyésztőtől az egyik kutyimat./sajnos azóta elment szegény:-)/ Bűbájos, kedves, szófogadó kutyus volt, és teljes mértékben igazi családtaggá vált Nálunk. Imádtuk Őt, és remélem, Ő is minket. Üdv.
2009. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj! :-( akart lenni az előzőben.
2009. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyusunkat az út szélén kóricálva találtuk, a doki szerint is már nagyon öreg volt, kb 10 év körüli. Ennek ellenére megszokott nálunk, barátságos, jól elvan az udvaron :) Látszik, hogy jól érzi magát, mi meg örülünk, hogy nem az útszélén kajára vadászva kell eltöltenie a hátralévő éveit :)
2009. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm! És örülök ennek a néhány szép történetnek!
2009. máj. 5. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz!

Egy felnőtt kutya, főleg ha egy sokat szenvedett, menhelyes kutyusról van szó, Istenként fog szeretni, minden szent amit te mondassz vagy csinálsz! Megszokna hamar hidd el.

2009. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, hozzánk is nemrég felnőtt kutya került, sokkal jobban ragaszkodik hozzám, mint a kölyök korától nevelt. Az a különbség közöttük, hogy a felnőtt menhelyi kutya tökéletesen tudja, hogy mit köszönhet nekem és ezt soha el nem felejti. Mindent megtesz azért, hogy maradhasson. A kezdeti időkben nagyon aggódott, hogy nem visszük-e vissza(párszor megtörtént vele:(, akkor nem tágított a lábam mellől. Most már tudja, hogy otthon van és ezt nekem köszönheti.
2009. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!