Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Pekingi Palotakutyának...

A Pekingi Palotakutyának olyan szőre van, mint a bichonoknak (nem hullik, hanem nő) vagy olyan mint a rendes kutyaszőr, tehát hullik?

Figyelt kérdés
Ezt jól megmondtam, de máshogy nem tudom megmagyarázni :) Szóval olyan mint mondjuk egy bolongese-nek vagy mint mondjuk egy spiccnek? Remélem érthető voltam, fontos lenne!
2009. máj. 5. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapvető tévedés van itt mert a bichon is vedlik, mint bármely kutyafajta, de Őt rendszeresen trimmelni szokták, ami az elhalt szőrszálak kitépkedését jelenti.

Ezzel több a gond, mintha vedlene. Ha benne maradnak a bundában ezek az szálak akkor csúnya loncsos, filces, egybefüggő bundája lesz amit pár röpke hónap után majd nullás géppel lehet csak róla leszedni.


A palotakutya szőre is gondozást igényel, mivel hosszú, de neki elég egy rendszeres fésülés, ily módon "igénytelenebbnek" mondható szőrgondozás szempontjából.

2009. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket tudtam, csak most a példa kedvéért hoztam fel a Bichonokat :)

Nem magával a szőrápolással vannak gondjaim, és nem azért kérdem, mert azt gondolom, hogy könnyebb őket gondozni, de akkor máshogy kérdem.

Teli van a ház kutyaszőrrel ha P.P-ja van valakinek, vagy nincs úgy mint az uszkárosoknál, bichonoknál meg az ilyesmi szőrű kutyáknál?

2009. máj. 5. 14:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően igen!

Minden kutyától teli van a ház szőrrel évente két alkalommal, elég ha lefekszik a szőnyegre, vagy dörgölőzik valahova.

2009. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A bichonok szőrét NEM szabad trimmelni!!!


És össze sem lehet hasonlítania a két fajta szőrt. Nekünk van pekingink és havanesünk is. A pekingi egész évben hullatja a szőrét, így folyamatosan teli van tőle a ház szőrrel, szenvedünk is rendesen ettől. A Bichon, jelen esetben havanese, nem hullatja a szőrét, illetve talán tavasszal és ősszel jobban, bár én ezt nem vettem észre.

Gondozás szempontjából viszont a pekingi nyer, mert neki nem kell naponta fésülködnie és nem filcesedik a szőre. A bichonok szőre viszont rendkívül sok törődést igényel!

Ezen kívül a pincsi szőre nem olyan nagyon vékony, finom szálú, a havi szőre jobban tapad és alig látni, száll a levegőben.

Tapintásra a havi, bichon olyan, mint egy selyem kutya a pincsi nem annyira, de nekik is szép a szőrük.

Viszont a kettő ÉG és FÖLD!!!

2009. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jézusom első, hol hallottál te ilyet hogy a bichonok szőrét trimmelik?:D Nekik nem trimmelik, és normálisabb gazdi le sem nyíratja, mivel a bichonok hosszú szőrű kutyák. Ne írj butaságokat. Trimmelni a westiet, cairn terriet stb szokták. Ha ezt meghallaná az egyik kedves havanese tenyésztő barátom a földön fetrengene a röhögéstől:D
2009. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
15:27: Köszönöm, pont erre voltam kíváncsi!! Csak azt nem tudtam, hogy a Pekingi melyik "szőrtípusba" tartozik.
2009. máj. 5. 16:09
 7/10 anonim ***** válasza:
A 14.46-osnak is üzenem, ha nem értesz a bichonokhoz ne írj róluk! Nem vedlenek sem egyszer sem kétszer egy évben. 9-12 hónapos korukban leváltják a kölyökszőrt, és utána nem hullik a szőrük, nincs vele tele a lakás (konkrétan még 1 szálat sem találtam, pedig hosszú szőrben vannak). A fésüléssel kijönnek az elhalt szálak.
2009. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak a bolognese-nek van így, a havanese-nak hullik évente kétszer
2009. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondom hogy nem hullik évente kétszer, hidd már el! 7 éve tartok hosszú szőrben havanese-eket!
2009. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

15:27-es vagyok! Örülök, hogy tudtam segíteni! :)

Az én havanesem-ből közben hullik ki szőr. :) De ez rendszeres fésülés mellett elenyésző, nagyon-nagyon!

2009. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!