Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a még nem...

Hogy szoktassam a még nem szobatiszta kutyusomat, hogy a lakásban lehetőleg egy helyre végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Még kicsi és nem kapta meg oltásait nem tudom levinni!
2009. máj. 5. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én levinném. (az orvosom is mindíg azt mondja, hogy nem lehet gond, ha nem sétáltatod, nem hagyod, hogy felegyen valamit csak megpisilteted)

Így kétszer fogod szoktatni.

Vidd le 2-3 óránként, pórázzal, ne engedd el, csak pisiljen és már viszed is vissza.

2009. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Véleményem szerint felesleges kitenni a kölyköt a fertőzésveszélynek! Alakíts ki egy helyet, mondjuk az előszobában, ahová leteszel kutyapelust, vagy újságpapírt. Amikor véletlenül bepisil, szólj rá:Pfújj! Nem szabad, vagy amit Te használsz, ha rosszat csinál. Vidd oda, ahol kialakítottad a helyet. A kutyapelust, vagy újságpapírt kicsit csöpögtesd le a pisivel, hogy érezze rajta a szagot. Ahová véletlen csinálta a dolgát, azt meg alaposan mosd fel, hogy ott meg ne érezze.

amikor először sikerül a papírra, nagyon dícsérd meg, simogatás, fülvakarás, jutifali, ilyesmi. Balesetnél viszont mindíg szidd össze. Következetesség!

Egyelőre ennyi jutott eszembe, remélem, segítettem.

Üdv.

2009. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt cáfolnám mert igenis lehet gond!

A fertőző betegségeket akár be is szimatolhatja nem kell ahhoz megenni semmit!


Hány oltás hiányzik még?


Átmeneti megoldás lehet egy almosláda a bérház folyosójára vagy az ajtó elé kitéve (persze nem hagyjuk ott) amihez ki lehet vinni hogy ne a lakásban ürítsen!

2009. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyapelus az első lépése a szobatisztaságra szoktatásnak. Dícséret kontra szidás módszerrel első körben megérti, hogy a pisilés adott helyre törénik, nem bárhová. Ezután könnyebben fog menni a lenti pisilés is, nagy dícséretek mellett. Egy kutya sem hülye, hogy egy parkot összekeverjen egy pelenkával. Ez nem zavarja össze, csak előneveli.
2009. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a betegségeket az ember a cipőjén is be tudja vinni a lakásba. Érdemes a helyi állatorvost mekérdezni arról, hogy volt-e, van-e a környéken fertőzött kutya, tud-e róla. Az orvos meg tudja neked mondani, ahogy azt is, hogy ajánlja-e azt hogy levidd. Szerintem abból gond lehet h a lakásban adott helyre végzi el a dolgát. Nem tudom a késöbbiekben mennyire könnyen lehet erről leszoktatni. Ebben nincs tapasztalatom.
2009. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden állatorvos azt fogja mondani hogy ne vidd le, már csak azért is mert ahhoz kötelező a veszettség elleni oltás megléte!


Másrészt arra Ő sem tudja a választ hány és milyen betegséggel fertőzött kóbor kutya szaladgál éjszaka a környezetében, vagy hogy hány olyan regisztrálatlan beteg kutya van akit a saját gazdája enged ki éjszaka az utcára....stb...


természetesen haza lehet vinni bármit cipőtalpon is de annak még mindig kisebb a veszélye, amint a levitelnek!


A kölyökkori oltási program alapoz meg mindent, arról nem is beszélve hogy a kölyökkorban fertőző betegségeken átesett kutyák jelentősen visszamaradhatnak a fejlődésben!

2009. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!