Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutya házát,...

Hogy tudom a kutya házát, kutyát bolhátlanítani?

Figyelt kérdés
közepes-nagy testű kutya, közepesen husszó szőr. Utálja a vizet.nem lehet fürdetni. bolha nyakörv nem jó mert leszedi, hátára hiába kentünk bohlaírtót nem használt, spray nem használt. Ötlet?
2009. máj. 4. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát elviszed a a dokhoz é van nagyon klasz bolhaírtó!A házat meg lefújod bolhaírtoval(ami nem káros a kutyára..) vagy majd a dokinál megkérdezed hogymit csinálj a kutyaházal!HA meg nemakkarsz dokihoz menni akkor veszel bolhaírtot(mondjuk én mindi orvoshoz viszem 1 évben egyszer kell)
2009. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Insecticide spray - ezzel lehet a kutya fekhelyét bolhátlanítani. A kutyára tegyetek spon on cseppet (Frontline, ExSpot, Advantix, Bob Martin) , ezek nem csak bolha, kullancs ellen is védenek.
2009. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertárban lehet kapni egy Piretrin nevű szert,ami por állagú.Nagyon jól bejött nekünk.Ezt szórhatod a szőrére is,hátrasímítod és rászórod.Valamint beszórhatod vele a házát is.Ha véletlen lenyalja,akkor sem lesz semmi baja tőle.
2009. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neostomosan oldat. Vízben fel kell oldani és befújni vele a kutyát és a környezetét.
2009. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a neostomosan oldalt jó, csak a tac tic-hoz hasonlóan mérgezést okozhat! Ha a kutya rágja a házát akkor semmiképpen nem javaslom.


Ha van magasnyomású mosód azzal érdemes a házat átgőzölni többször, valamilyen piretrin vagy permetrin tartalmú szer kíséretében.


Ezzel együtt talán a faanyag lekezelése is segíthet, mondjuk lenolajos kencével és vizes bázisú páccal, nem oldószeres lakkal, lazúrral.

2009. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A neocidol is jó patikában lehet kapni. Én tavaly nyáron körbe permeteztem a házát és az udvart mindenfelé amerre a kutya legtöbbször jár vagy fekszik azóta nyomát sem látom a bolháknak. A kutyát pedig kezeld valamelyik modern spot-on készítménnyel, figyelj oda milyet veszel mert különböző tömegű kutyákra eltérő az adagolás vagy a kiszerelés. Tehát a lényeg az, hogy a kutyát és a helyét is kezelni kell mert a bolha a petéit a porba rakja le nem a kutyára és ha csak a kutyát kezeled vissza fertőződik.
2009. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!