Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat ugrani?

Figyelt kérdés

2 éves yorki fiú.(nem mini,normál méret)

Sehova nemtud felugrani.pedig probálkozik...mindehova ugy kell feltenni.ágyra kanapéra mindehova...

Hogy tudnám megtanítani neki, vagy hogy vegyem ráá??


2009. máj. 2. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbálkozik szerencsétlen, de mégsem sikerül, akkor nem fogod tudni felugratni, mert akkor sem fog sikerülni neki, ha te kéred rá. Meg egyébként is, miért kell a kutyát felugratni a kanapéra, ágyra, stb? Örüljetek, hogy nem ugrik rá, másoknak az ugrálásról kell leszoktatni a kutyáját. De furi, hogy egy normál yorki nem bír felugrani a kanapéra, lehet hogy valami betegség vagy elváltozás van a háttérben, én megnézetném állatorvossal, ha tényleg nagyon nem bír ugrani. Vagy lehet hogy egy kis plusz mozgás férne rá. Egyébként nem túlsúlyos a kutyus, mert ha igen, akkor az a baj.
2009. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert velem alszik az ágyban meg mindenhova felengedjük .De egy picit tényleg van rajta felesleg.Csak szerintem már az is baj, hogy megszokta, hogy mindenhova ugy van felrakva..:)
2009. máj. 2. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvossal megnézettétek? Az, hogy nem tud felugrani valamilyen gerinc vagy csipőproblémára utal.

Vigyétek el a dokitokhoz és mondjátok el neki a helyzetet, ő majd tudja, hogy mit vizsgáljon.

2009. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elsősorban orvosi problémának tűnik, mivel kérés nélkül is ugrálna ha ahhoz lenne kedve. Vidd el orvoshoz, nézesd át alaposan és ha semmi baja, akkor kérdezd meg újra, el fogom mondani.
2009. máj. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem van egy harom eves nemet juhasz keverek kutyam!kicsit alacsonyabb mint egy fajtiszta nemetjuhasz!

nagy kertunk van es a kert vegeben van elkeritve egy kb 50 negyzetmeteres ovalis resz!eloszor itt megtanitottam hogy ,,menj egy kort" es amikor ezt tudta akkor elkeztem akadalyokat feltenni kulombozo oszlopok es targyak sgitsegevel!az akadalyok farudak (egy farol vagtunk le kisebb nagyobb agakat (ki volt mar szaradva a fa)) voltak!

amikor lement egy kort es visszaert a kiinduloponthoz akkor kapott egy kis darab virslit!

en igy tanitottam meg a kutyamat !egy eve kezdtem tanitani es mostmar magassagra 1 meter 20 centit is tud ugrani , hosszusagra meg kb 2 metert !(nekifutasbol)



ezen kivul tudja:

ulsz fekszik pacsi pitizz ugrik(felfele helybol)

hempereg gyere maradsz helyedre!

ha neked is van egy hasonlo elkeritett reszed akkor probald meg a modszeremet !hatha segit!

de annal hogy menj egy kort eloszor menj te is vele nehanyszor hogy tudja mirol van szo!

remelem segitettem szia!

2011. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!