Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor én vagyok a falka...

Most akkor én vagyok a falka vezér vagy se?

Figyelt kérdés

az van hogy már tényleg nem tudom , a kutyám 9 éves most és hát 7 éves koráig ő volt a falkavezér az biztos mert azt lehetett látni aztán már azóta nézem a csodálatos kutyadokit és ebben a két évben teljesen megváltozott minden, hallgat rám és eddig a kutyákat megugatta és ha közel jöttek oda is kapott..de az elmúlt 2 évben tényleg nagyon megváltozott jó felé nem volt olyan a kutyákkal már mint korábban ,oda is engedtem aztán szaglászta őket..és azért is döntöttünk úgy hogy nyáron veszünk mellé egy kiskutyát...elég jól fogadta nem bántotta soha amikor a kicsi sokat nyúzta akkor is csak morgott ,néha -néha oda kapott de a kicsi nem is nyűszített szóval nem volt erős...ez augusztusba volt..aztán amikor már a kicsit is lelehetett hozni akkor első 2-3 hétben semmi különös nem történt aztán pedig a kutyám vissza tért a régi énjéhez hogy a kutyákat megugatja és oda is kapna..én leállítom mint amit írtam hogy abban a két évben amikor minden rendbe volt..és akkor is látom rajta hogy feszült de a kiskutyát meg oda kell engedni a többi kutyához hogy szocializált legyen amikor ketten tesómmal megyünk akkor szépen tudjuk sétáltatni a két kutyát de amikor csak egyikünk akkor nehéz az én kutyámat irányítani...a másik hogy amiért elbizonytalanodtam a falkavezérségen az pedig az hogy amikor kint vagyunk a parkba és elengedjük a két kutyát hogy rohangáljon akkor az én kutyámat vissza tudom hívni és így a kicsi is jön vele mert ő még nem mindig jön vissza de tanítjuk neki és ezért jó hogy a kutyám mindig követ ott jön mellettem amikor a parkba sétálunk első néha 2.hívásra már ott is van illetve itthon is nagyon jó kutya az utcán is mindaddig amíg nem jön kutya..lehet hogy az új kutya miatt felborult a rend és azért esett vissza?? mert mondom amíg nem volt meg a kiskutya addig jól viselkedett a többi kutyával...csak tényleg nem értem hogy csak a kutyákkal ilyen...szóval akkor nem én vagyok 100%- ig a falka vezér??


remélem érthető ahogy leírtam , kutyasuliba szeretném vinni de nincs rá pénzem pedig elvinném.


2011. okt. 17. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kiskutyát védi!
2011. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerezd vissza az önbizalmad!bróbáld meg vissza csinnálni hogy megint úgy halgasson rád ahogy azelőtt... ne engedd oda a kiskutyát ha ő nemmehet oda !godolj arra hogy hogy lettél először ,,falkavezér,,, úgy csináld most is, egyébként nincs nagy gond ha hallgat rád...valamilyen szinten természetes hogy izgatott, vagy feszült más kuyták jelenlétébe. Hajrá ;)
2011. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mi is erre gondoltunk hogy a kiskutyát védi..majd megpróbálkozok újra azokkal a dolgokkal mint azelőtt hátha jó lesz..
2011. okt. 17. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit régen csináltál, azt nem szabadott volna abbahagyni. Ez egy életforma, amit a kutyusok egész életében alkalmazni kell.
2011. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csináltam akkor is..nem hagytam abba..mindig sétánál csinálom..csak hiába csinálom ha kutya jön akkor a kutyám egyől ugat és oda kapna , nem hagyom neki..
2011. okt. 18. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
A kicsit védi, tanítja, a kicsinek ő a falkavezére!
2012. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!