A kistestű kutyákra is vonatkozik hogy a buszon szájkosárnak kel lenni rajtuk?
Nekem sikerült venni 7 évvel ezelőtt ilyen "pici" szájkosarat, akkor most is biztosan lehet kapni.
Milyen buszról beszélsz?
Távolsági? BKV?
Google-izz rá, már millió kérdéshez be lett linkelve. Nem igaz, hogy nem tudjátok használni a google-t.
Egyébként ha utazótáskában van a kutya, nem kell rá szájkosár (úgy emlékszem). Ha szabadon van, akkor kell. Jegy viszont nem kell neki, ha a mérete nem haladja meg a kézipoggyász méretet (úgy emlékszem). És oltási könyvnek mindíg nálad kell lennie.
1.2. Élő állatok szállítása
Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.
Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.
Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.
A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.
Járművön (kocsinként) több kutya is szállítható, de perononként legfeljebb egy és ebben az esetben a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak.
[link] :
Állatok szállítása
Állat kizárólag a Budapest-Wien és Budapest-Subotica vonalakon szállítható. Kizárólag olyan kisméretű állat szállítható, amelynek hordozóeszköze nem nagyobb az autóbusz utasterébe felvihető kézipoggyász meghatározott maximális méreténél. Az állat szállítódobozáról és a szükséges okmányokról minden esetben az utasnak kell gondoskodnia, a Volánbusz Zrt. ezzel kapcsolatosan felelősséget nem vállal. Állat kizárólag az utastérben, 50%-os, egy útra szóló menetdíj ellenében szállítható. Állat részére váltott menetjegyre retúr kedvezmény nem vehető igénybe, valamint a jegy mobiltelefonon nem vásárolható meg. Volánbusz Zrt-nek jogában áll az egy járaton az utastérben fuvarozható állatok legnagyobb számát meghatározni. A vakvezető-, a siketvezető kutyára a méret- és tömegkorlátozások nem vonatkoznak.
[link] :
VIII. Autóbuszba bevihető élő állatok
1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:
a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,
b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,
c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,
d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,
e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.
Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.
A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.
A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.
2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.
3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.
4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.
5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!