Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Hogyan neveljem le...

S. O. S. Hogyan neveljem le róla? Van még esély? Vagy el kell ajándékoznom? Fontos.

Figyelt kérdés

Apum szerdán látott az úton egy Német juhász kölyköt és haza hozta. A doki szerint 6 hónapos. A kutya kan. Nekünk is van 2 kutyánk azok szintén kaonok. Egy 4 hónapos puli és egy Foxterrier Tacskó keverék. Vagyis egyik se valami nagy. Mikor apum ki vette a kocsibál a Német juhászt akkor az mikor oda ment a 2 másik kutya félelmében be pisilt. De nem morgott vagy ilyenek. Aztán szép lassan fel oldódott. Szaglászott stb... Nap közben meg van kötve 5 m-es láncon van. Naponta fél 5-től van szabadol egészen más nap 7-ig. Egy kicsit már szedett magára azóta. De a probléma a következő:

Szerda óta már valamennyire meg szokta a helyet. De az a baj mikor meg van kötve és valamelyik kutya oda mmegy hozzá egyből támad. Ha szabadon van akkor meg nincsen baj de ha valamelyik meg akarja szagolni akkkor egyből vicsorog és morog és bele is kap a másikba. Ha pedig valamelyikkel csak össze kakad a tekinetük egyből vicsorog. valamikor meg minden ok nélkül támad. Lényegében még köjök. nagyon meg szeretnénk tartani mert amúgy meg jó kutya.


Le lehet erről nevelni valahogyan? Vagy ha meg egy kicsit lesz náluk akkor jobban fel oldódik és abba fogja hagyni?


Ha jövő hét végéig nem változik akkor sajnos el kell ajándékoznnk. Kérlek kutya sulit ne írjatok mert a falumban nincsen normális. A legközelebbi meg 40km-re van. Csak normális válaszokat kérek!


A válaszokat köszönöm!


2011. okt. 7. 16:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Értem! Bár náluk fordítva van. Mikor el megyün ithonrél illetve estte vannak szabadon a kutyák.


De ezt nem értem. A kennelben igaz hogy szabad a kutya de az es egy adott területre korlátozza. Míg a láncon egy nagy szabad területen van ahol egy bizonyos távolságig mehet.

2011. okt. 7. 16:34
 22/31 anonim ***** válasza:
És hol van megkötve a szánhúzó kutya 2 méter láncra? Mert én ilyet még nem láttam.
2011. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
És akkor minek nektek, kutya ha mikor vele lehetnétek akkor megkötitek? Nekem kis tacsi keverékem van, most épp itt alszik a székem alatt. Olyan helyről hoztuk el ahol hátra volt rekesztve egy udvarba, és a gazdán kívül kb senkit nem ismert, nagyon agresszív volt 1 hétig. aztán szépen lassan rájött, h mi nem bántjuk sőt jót akarunk neki. Reggelente, vagy mikor hazaérek akkor úgy bújik mint egy cica. Ő szabadon van, bár van kennel de sose zárjuk el. Kinti benti kutyus.
2011. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Mikor nem húzatnek velük meg vannak kötve!


Most képet nem találtam de ha láttad már a kutya hideg című filmet vagy dokumntum filmet akkor abban láttad. Van egy hosszú fotú le ütve a földbe és minden részére bizonyas távolságonként oda vannak meg kötve a kutyák mikor nem húznak! Jobb helyen külön vannak megkötvbe ólakkal.

2011. okt. 7. 16:42
 25/31 A kérdező kommentje:
Mi a pulikat törzskönyv visszük kiállításra is és a többit is visszük magunkal. Nem agresszívak idegennek semben!
2011. okt. 7. 16:43
 26/31 anonim ***** válasza:

(Azt a filmet se láttam)

Amit én láttam ott kennelben vagy szabadon egy nagy udvarban voltak csak kutyák.

De igazából tök mindegy, a törvény szerint nem lehet láncon tartani a kutyát.

2011. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
hát akkor itt az egész falut meg büntetnék. Mert itt mindenki nagy kutyát tar és úgy van hogy nappal meg vannak kötve este pedig szbadon! Náluk az önkormányzt illetve a jegyző azt vezette be hogy a kutyának minimum 4 m-es lánc kell. Sőt a Vidám mancsok is szokaott ki járni de nincsen vele semmi gondjuk!
2011. okt. 7. 16:48
 28/31 anonim ***** válasza:
42%
kutyasuli
2011. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a sok ostoba paraszt ezt teszi és az önkormányzatnak értelmetlennek tartja a harcot ennyi emberrel szembe, még nem azt jelenti hogy ez a helyes. Ázsiában százával teszik ki az út szélére a lány csecsemőket, hiába tilos és a törvény tehetetlen, mivel az "egy gyerek politika" miatt mindenki inkább fiút szeretne.

Az hogy valamit sokan csinálnak nem mentesít a felelősség alól, az a fontos hogy te hogy élsz nem az hogy mások. Ha van nagy kert és szereted őket, jól neveltek miért nem lehetnek szabadon? Kerítsetek el egy részt, legyen az az ő birodalmuk, a többi meg a tieteket.

2011. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Sem a kenelt, sem a láncot nem kellene használni. Igazat adok annak a válasz adónak aki szerint ha a játék közben támad az egyik a másikra azt el kell különíteni egy időre h megtanulja h nem játszhat ha neki ugrik a másik torkának. Megtanulja az állat ha rá van szoktatva, ha csak kinn vannak és csak rájuk szólsz h hagyják abba meg szét választod őket az nem megoldás, előbb utóbb neki fog menni a másiknak, a falka vezérség itt a lényeg.. Ahogy olvastam a német juhász még kölyök, a másik kettő már felnőtt. Természetes hogy a másik kettő nem verekszik össze, eddig meg volt hogy ki a falka vezér.
2011. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!