Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lyme-kór és egyéb betegségek...

Skarma kérdése:

Lyme-kór és egyéb betegségek megelőzése?

Figyelt kérdés

Egy hete voltunk a kutyáinkkal sétálni, utána átnéztem a kutyusomat, de nem találtam benne kullancsot (talán csak olyan kicsik voltak, hogy nem vettem észre őket) azóta nem voltam itthon és a család többi tagja nem ugrálja körbe úgy a kutyámat, ahogy én szoktam. Így sajnos azt sem vették észre, hogy tele van kullanccsal (7 darab volt benne, a nagyja már hatalmas, csodálkozom is, hogy miért nem vették észre őket, de most már mindegy...). Rögtön veszünk Frontline-t vagy valami kullancsriasztót, de lyme-kór és egyéb betegségek ellen gyorsan nincs valami szer, ami megelőzné? Tudom, hülye vagyok, hogy nem vettünk előbb riasztót, de az az igazság, hogy az sem hat mindig.

Volt már ebből bajunk két éve, csak sürgős dokihoz szállítás és ott 3 injekció segített. Nem szeretném újra átélni azt, majdnem belehalt a kutyám. Most, hogy ennyi kullancs volt benne, lehetséges hogy valamelyik fertőzött volt... Nincs rá valami szer, ami megelőzi a betegséget?


2011. okt. 7. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lyme ellen van oltás. Állítólag a babézia ellen is, csak még annyira nem terjedt el.
2011. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lyme ellen lehet oltani.A babézia elleni oltást még nem ajánlják az orvosok, mert nem biztos.
2011. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 7. 13:01
 4/12 compactegon ***** válasza:
29%
én úgy hallottam (orvostól), hogy a lyme-kór kutyát nem támad meg. bár ő nem állat, hanem ember orvos volt :)
2011. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámat egyszer oltották Lyme kór ellen, majd egy labradoros ismerősöm mesélte, hogy a kutyája Lyme kóros lett úgy, hogy oltva volt ellene:( Sajnos az oltás is csak néhányan Lyme-fajta ellen véd, mert ez egy gyorsan mutálódó vírus. Aztán nem is oltattam be többet, sajnos a Lyme elleni oltás, és az Imizol (amivel a babéziát kezelik) nagyon károsítják a májat.

Szerintem az egyetlen megoldás az elővigyázatosság. Illetve én azt szoktam csinálni, hogy ha olyan helyen voltunk (pl. túrázni) ahol összeszedhetett kullancsokat, akkor átfürdetem este Neostomosannal, az kinyírja, ha volt is benne.


De a Lyme kór ellen nincs ilyen szer, amit beadhatnál, és akkor tuti, hogy nem betegszik meg.

2011. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Specifikus antibiotikum kezelés. De szerintem nem kellene ezzel terhelni a kutya szervezetét, mert egyáltalán nem biztos, hogy fertőzött volt valamelyik kullancs.

Én semmivel sem védem a kutyáimat, mert egyik sem hatásos (persze nem próbáltunk ki minden egyes készítményt, de volt már Promeris Duo, Kiltix, Frontline, Advantix, Scalibor, meg még néhány!) és egyik sem hatott, még úgy sem, hogy a kutyát védtem a nedvességtől. A kullancsok és a bolhák is tojtak rá, hogy mi van a kutyáimon.

Én azt tartom a legbiztosabbnak, hogy minden séta után azonnal kiszedegetni és elpusztítani a kullancsokat!

Így elkerülhető, hogy sok vért szívjanak ki belőle, és ha pár órán belül kiszeded őket ÉS szakszerűen, nem belenyomva a kutyába a béltartalmukat, akkor esélytelen, hogy bármit elkapjon! Ennél biztosabb módszer nincs.


Egyébként a Lyme elleni oltás csak arra jó, hogy még ellenállóbbakká tegyük a kórokozókat.

Az emberek számára ugyanis pontosan azért nem elérhető vakcina, mert bazi gyorsan mutálódik, ergo hamar hatástalan ellene a vakcina.

Kutyáknál meg csak azért van forgalomban, mert nem ember, kb. mindegy, hogy ér-e valamit... Szép felfogás amúgy :/


Annyit tehetsz, hogy feljegyzed az időpontot, és innentől számítasz rá, hogy kijöhet rajta a betegség! Tehát ha beteg lesz a kutyád, akkor erre is gondolni kell, elvégeztetni a tesztet az állatorvossal, hogy van-e szó Lyme-ról (2 vagy 3 teszt ad csak igazi választ!), és csakis ekkor kell Lyme-ra való antibiozikumos kúrába kezdeni.

Ez a kórokozó is sokáig, sok évig tud lappangani, ezért ajánlom, hogy jegyezd meg, hogy volt kullancsos a kutyád.

2011. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A babézia fertőzést lehet figyelni, de a Lyme akár évekkel később is előjöhet:(
2011. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

A lyme kór jól kezelhető antibiotikumokkal, ha időben felismerik. Leginkább onnan, hogy a kullancscsípés (ami nem csípés, de nincs rá jobb szó) helye körül piros lesz a bőr.

A babéziát csak akkor lehet felismerni, ha már tünetei vannak (láz, levertség, sötét és nagyon büdös vizelet - együtt vagy külön külön is jelentkezhetnek), de két injekcióval gyorsan és jól gyógyul.

Szerencsére a kullancsoknak csak egy kis része fertőzött, általában vannak olyan helyek, ahol sok a fertőzött kullancs, máshol meg semmi bajuk, csak a kellemetlen élmény.

Reméljük, hogy semmi baja a kutyádnak!

2011. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akiteki, az én kutyám különösen érzékeny a kullancsra, a bőre mindig bevörösödik és megduzzad a helyén. De még soha nem kapta meg a Lyme vírust. Ennél pont az a probléma, hogy nehezen diagnosztizálható, mert a tünetek nem egyértelműek.
2011. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
Azért a lyme gyulladás másképp néz ki. Nagyobb terület és kemény. Legalábbis ezt olvastam. Személyes tapasztalatom szerencsére nincs. Kullancsunk sem volt 7 éve. A macska hozott haza vagy 3x, azóta mindig felírom a naptárba, hogy mikor tettem rá spot-ont.
2011. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!