Elkaphatta a kutyám?
A kutya NEM dögevő, hanem ragadozó és húsevő. És régen a természetes környezetükben sem ettek hetekig oszló tetemeket. Nagyon el vagy tévedve.
Pont azért ajánlatos naponta kétszer háromszor enni adni a kutyának, mert a falka naponta kétszer háromszor ment vadászni és az elejtett vadat azonnal meg is ette.
Kicsit olvass utána, én most nem keresem meg és linkelem be neked, de tényleg keress utána és olvasgass kicsit.
Egyébként olyan betegséget, ami ellen oltva van a kutya nyílván nem kaphat el. Viszont én aggódnék a hullamérgezés miatt... meg egyebek.
Hullamérgezés? Ez most komoly? Neked tényleg fogalmad nincs miről beszélsz.
Kedves kérdező! Nyugodj meg, a kutyának maximum hasmenése lehet, de ez már kiderült volna. Amennyiben hasmenése van, akkor viszont fordulj állatorvoshoz, mert egy vízben élő egysejtű nagyon csúnya és súlyos hasmenést okoz. Ez azonban teljesen független a vízben lévő tetemtől.
Ja, a farkasok NEM vadásztak és ettek napi 2-3-szor. A kutya őse azért szegődött az ember mellé, mert könnyebben jutott élelemhez.
Hát ha te mondod, akkor elhiszem, a szakirodalomnak nem, de neked hiszek. :-)
A hullamérgezésről meg csak annyit, hogy mielőtt ide beírtam válaszként még utána olvastam. A tetem vízben "hullaméregként" emlegetett nedveket "ereszt" magából. Ha ez élő szervezetbe jut (sebhelyen keresztül felszívódás, emésztőrendszerbe jutás lenyelés esetén...stb) ún. hullamérgezést okoz. Ami értelemszerűen halált okoz.
De mindegy is. Visszavonom, ha szerinted hullamérgezés nem lehetséges egy vízben oszladozó tetemtől, amely vízbe egy élő állat beleivott, akkor nyílván ilyen nem lehetséges.
Mire nem jó a gyk., ide járhatnak okosodni a magamfajta tuskók. :-)
Megint elolvastam mindhárom kutyás könyvem táplálkozásról szóló fejezetét. (Kutya nagykönyv; Kutyatartók kézikönyve; Kutya, mint falkaállat).
Mindben a már ismert elméletet olvastam a kutyák napi evésének számáról, mennyiségéről, tévhitekről, tényekről. Nyílván tévednek a könyvek. S azok az emberek akik évtizedekig tanulmányozták a farkasok és kutyák viselkedési szokásait. Majd megírom nekik emailben, hogy tévúton járnak, a megfigyeléseik haszontalanok és jöjjenek fel ide gyk-ra, itt van egy Zseni, tőle kérdezzék meg, hogyan is táplálkoznak a kutyák, mit esznek a kutyák, hányszor esznek a kutyák (falkában, természetes környezetükben)... Sőt, azt feltétlenül mondd el nekik, hogy a kutya dögevő, nem pedig ragadozó. Ezen fognak a legjobban meglepődni. Mondd el nekik, hogy működik a kutyák emésztőrendszere, s hogy meg tudják emészteni a hetek óta rodhadó tetemet, bármilyen tudományos megfigyelés , s kísérlet mást igazol, az nem számít, mert ha te azt mondod, hogy dögevő, akkor bizony dögevő a kutya, a farkas...
És elnézést kérek mégegyszer, hogy a szakirodalmat vettem alapul ismeretimhez. Téged kellett volna személyesen felkeresnie minden tanulni vágyó kutyatartónak. Ha valaki szeretne hasznosat megtudni a kutyákról, keresse fel kérdéseivel a kedves (azt hiszem) 66%-os válaszadót. Sok újdonságot tudhatunk meg tőle. :-)
Hullamérgezés, vérmérgezés, szepszis akkor alakul ki, ha a kórokozó a véráramba jut. Nem akkor ha az emésztőrendszerbe jut.
Ha az őskutya minden nap 2-3-szor evett, szerinted motiválta volna valami arra, hogy az ősember mellé szegődjön és gyakorlatilag az összes szerveanyagot elfogyassza, ami az ember környezetében volt? Mivel húsevő és igen megeszi a dögöt is, nem minden nap vadászott sikeresen. Akkor nyilván nem evett. És volt, hogy akár több napig se.
Azért az általad olvasott szakirodalmat megadhatnád, igazán szívesen elolvasnám én is.
Tudtok ti olvasni?
NEM EVETT BELŐLE !!!
Így nincs értelme a következtetéseket levonni, mi is lenne az eb állapotával EVÉS után.Mérgezés lesz, vagy nem .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!