Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 és fél éves bolognesemet...

7 és fél éves bolognesemet még fedeztethetem?

Figyelt kérdés
Most jött el az ideje hogy lenne pénzem, kedvem kiskutyákat nevelni.
2009. ápr. 26. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
7 év fölött nem illik.
2009. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem illik, de lehet? Annyira szeretnén tőle megtartani egy kiskutyát. Olyan okos és szép.
2009. ápr. 26. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
7 év felett, pláne, ha ez lesz az első ellése rengeteg kockázattal jár az elletés. A pároztatást én személy szerint több dolog miatt nem javaslom: tele vannak mostmár a menhelyek is bolognese/havanese vagy ehhez hasonló édes kis keverékekkel, tehát nem feltétlenül kéne növelni a számukat. Mert ugye nem biztos, hogy egy kölyök születik, a többinek pedig élete végéig szerető gazdit kell találni, nem csak addig amíg kicsi, vagy éppen "divat". Egyébként az okos és szép dolgot nem feltétlenül örökíti. Szerintem butaság azért szaporítani egy kutyát, mert okos és szép. ennyi erővel szinte minden kutya az. Szerintem inkább vásárolj megbízható helyről egy kölyköt, vagy fogajd be menhelyről, ezzel megmentesz egy életet is:)
2009. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ő biztos nem keverék mert törzskönyves. Anno voltunk tenyészszemlén is, tenyészthető minősítést kapott, de egyéb gondok miatt nem vállaltunk be almot. Akkor inkább nem kockáztatok. Bár hallottam már olyat hogy tenyésztőnél (nem szaporítónál) még 9 évesen is szült a szuka, nem volt gond. Havanese volt.
2009. ápr. 26. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Szép, mert megállították róla küllembírók, vagy szép szerinted? Ez nem mindegy! A kutyákat nem gyártjuk azért, olyan okos meg szépek, ahhoz kcsit több kell! Tk-ja van? Ha nincs ne csinálj neki almot! Nagyon menők ezek a kicsi kutyák mostanában, hidd el csak, baj okoznál nekik!

Ha meg tk-s akkor sem ajánlom. Mert 7 év fölött nem nagyon szerencsés fedeztetni. A kutyának, gondolj bele, 8 év fölött már másmilyen táplálkozásra van szüksége. A te kutyád már nem fiatal? Rosszat akarsz neki? Ezek a fajták egyébként is nehezebben szülnek, nemhogy 7 évesen! Kérdezz meg egy igaz tenyésztőt, hogy mikor viszi nyugdíjba a tenyészszukáját!

2009. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Írtam hogy van törzskönyve és tenyészszemléje, nem kell bunkózni...
2009. ápr. 26. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem bunkóztam, akkor írtam, amikor te válaszoltál így nem láttam, teljes jószándékkal írtam...
2009. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom nem feltétlenül a korával van gond, hanem azzal hogy első szülése lenne 7 évesen. Emiatt sokkal nagyobbak az egyébként is meglévő kockázatok. Mindenképp konzultálj az orvosoddal, hogy egészségügyileg minden rendben van-e vele.

Én nem tudnám elviselni a tudatot, ha baja esne a kutyusomnak az én "önzőségem" miatt, mert akarok még egy olyat mint ő, pedig még ugyanennyu évet velem lehetett volna akár.

2009. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedbe inkább megkeresném a tenyésztőjét és vennék tőle egy másik kiskutyust.

Kevesebb gond, kevesebb pénz is talán és a kuytás egészségét sem veszélyezteted.

Egy 2-3 hónapos kiskutyával is van annyi gond, hogy szerintem bőven elég ...

2009. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pénz az jócskán fog hozzá kelleni. A kutyád biztos nem lesz elragadtatva tőle, hiszen rettentően megterheli a szervezetét a szülés+szoptatás+lehetséges komplikációk(császár...). Anyagilag jobban járnál egy kiskutya vásárlásával és a kutyád is jobban örülne neki szerintem.
2009. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!