Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát érdemese...

Szuka vagy kan kutyát érdemesebb-e venni kezdő gazdinak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 13:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
gondolom fajtától is függ szal én egy csau csaut szeretnék
2009. ápr. 26. 13:42
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
A szukák általában jobban kezelhetőek, bár az említett fajtát nem ismerem. Ettől függetlenül szukát javaslok! További előnyei még, hogy nem jelöl a lakásban, erre a kanok hajlamosak, ill. a szuka jobban kijön a kisgyerekekkel, kiskutyákkal, előjönnek az anyai ösztönei.
2009. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Így van!
2009. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Én inkább kan kutyát ajánlanék, bár nem vagyok annyira tapasztalt. Ők is nagyon játékosak, és ha belegondolsz jól megvannak egyedül. Minden kiskutya piszkít először szobába, ki kell szoktatni. A szukák tüzelnek, és ez az időszak elég problémás. 2 hétig nem lehet sétáltatni. De ha annyira szukát szeretnél, és nem kellenek kiskutyák, akkor az ivartalanítás a megoldás.
2009. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Kezdő kutyatulajdonosnak nem az az elsődleges, hogy szuka, vagy kan legyen a kiskutyam hanem, hogy milyen fajta.

Tehát az életkörülményeihez, temperamentumához való kutyafajtát kell elsődlegesen alaposan megválogatni.

Fajtánként és egyedenként is változó 1-1 kiskutya temperamentuma.

Először magunkkal kell szembenézni, mi az, amit vállalni tudok egy kutya tartásával kapcsolatosan, mi az, amit nem. És ha szűkül a fajták listája, akkor az adott fajtákkal célszerű közelebbről is megismerkedni.

Pl elmenni néhány kiállításra, beszélgetni a tenyésztőkkel a kutyafajta igényeiről és jellemzőiről.

A kan, vagy szuka kérdés az utolsó.

2009. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
KAN kutya!DE szerintem ha szuka ha kan mellet döntesz és nem tenyész állat( gondolom nem kezdő kutyásnak :D) akkor IVARTALANÍTÁS nem fog jelölni a kan kutya nekem 2 éves beagle kan kutyám van és egyszer nem pisilte le a falat csak fát :D ja és a kan nem kell félni hogy valaki felcsinálja ( bocs a kifejezésért:D) ugyanolyan játékos és szerintem házőrzőbb :D ja és van szuka kutyám is de ha jön valaki idegen akkor elkezd játszani vele a kan meg ugatja (nem bántja) és fut az ajtóhoz kaparja amíg nem megy ki valaki felnőt és megy a felnőt előt ugatva a idegent aztán játszik vele mikor mondom hogy elég ismerős és a gyereket nagyon védi lányomat 13 éves de ha kimegy kinyitni a kaput a lányom megy mellete és kikiséri ha valaki bántani akkarná akkor menekül az ember :D a szuka meg azt hinné hogy játszik a "bántó" ember viszont a szuka nyugottabb csak ugy elvan :d szóval szerintem Kan
2009. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%
KAN! Azt nem kérdezted h miért, úgyhogy csak ennyit mondok=)
2009. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
SZUKA! Sokkal kezelhetőbb, nem akar annyira uralkodni, nem fog elszaladni, ha megérzi a szukák pisijét, nem fog megszökni, ugyanúgy őriz (3 szukám van, és számtalanszor védtek meg pedig csak közepes testű pásztorkutyák), ha kell keményebbek mint a kanok, nem pisilnek le semmit, és sorolhatnám az előnyeiket!
2009. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15:04-es vagyok: soha de soha nem szaladt el szuka pisi után (pedig nincs ivartalanítva) se szuka után se tüzelő szuka után!!ráadásul póráz nélkül sétáltatom!
2009. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó hát a tiéd olyan. Nekem 3 szukám van, sosem akarnak megszöni, sőt akár tüzeléskor is visszahívhatom a kantól (volt már ilyen, mert tenyészkutyák, és amikor fedeztettünk véletlenül azt hitte neki szólok, és rohant, apedig a kan... )És akkor mi van? Mégis azt mondják, hogy azért is kell ivartalanítani, mert olyankor megszöknek, megérzik a szagokat szb. Miért mondják, ha mi kutyáinkra nem igaz? Talán azért mert többségre viszont igen!
2009. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!