Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim imádják a húst....

Kutyáim imádják a húst. Adhatom főve?

Figyelt kérdés
Két kutyusom nagyon szereti a húst. Főve szoktam nekik adni. (Nyers húst nem merek adni, nehogy betegek legyenek.) Csökken ezzel a tápértéke? A hús emberi fogyasztásra alkalmas,csont nincs benne.
2009. ápr. 24. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha nem túl idősek a kutyusok, akkor adhatod néha (heti1x) nyugodtan nyersen is, vagy félnyersen. csont nyugodtan lehet benne.
2009. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Nem, fél évesek lesznek még csak. Nem lesz tőle bajuk?

(Én olyantól nem félek,hogy megvadulnak tőle meg ilyenek.)

2009. ápr. 24. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan adj nekik főtt húst, de szilánkos csontot ne hagyj benne (pl.:csirkecomb)!

De ha már amúgy is főzöl nekik, akkor egy kis rízs, némi zöldség is mehet bele (mint ha húslevest csinálnál), így táplálóbb lesz.


gkaponya - Pets Magazin

2009. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem vadulnak meg tőle, ez afféle ostoba legenda:) Ne egyenek kizárólag húst, az azért nem tesz jót, kell a zöldség is és az ásványi anyagok. A csont egyáltalán nem rossz de arra figyelj, hogy szilánkosra törő csöves csont ne legyen. Pulykaszárny, ilyesmi. Csirke, marhacsont mehet de mértékkel, mert székrekedés lehet belőle. A disznóhúst pedig minden esetben csak alaposan átfőve add, mert attól tényleg megbetegedhet ha nyers.
2009. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem főződ meg a husit akkor elég ha pár percig gyorsan forró víz alá teszed.
2009. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Juj ne már, a csirkében nincs szilánkosra törő csont. Ne essünk túlzásba. Eleve puha csontú a csirke.
2009. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A disznóhúst minden esetben meg KELL főzni alaposan.
2009. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De! A csirkének is vannak csöves csontjaik, amik hiába puhák, törésnél szilánkosan jönnek szét. Gondolj a halszálkára! Hiába porc, igencsak meg tud szúrni. A csövescsont is hiába puha, nagyon veszélyes lehet.
2009. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a setréshúst csak jól átfőzve lehet adni nekik. Énsem hiszem,hogy megvadulnának,szerintem hülyeség:)

Akkor majd néha adok nekik nyersen is.

Nem, nem egyoldalúan etetem őket, kapnak tápot-konzervet is. A hús csak "nyalánkság".

Csontból mi csak néha adunk nekik pulykát meg marhát. Jó a foguknak is. Na meg mindig csak rágnának.

köszönöm a segítséget!

2009. ápr. 24. 14:33
 10/13 A kérdező kommentje:

Szoktam hozzá főzni nekik riszet. Meg néha főttésztát adok hozzá.

Zöldséget nem szoktam,de akkor mostmár majd teszek nekik azt is bele.

Tényleg olyan, mintha húsleves lenne(illata-szine-íze). Csak nekünk sótlan,mert nem teszek bele annyi sót mint magunknak. Mert a kutyáknak nem kell annyi hozzá:)

2009. ápr. 24. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!