Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol a bolha és miért csak...

Hol a bolha és miért csak bolhaszart találok?

Figyelt kérdés
Isszonyatosan sok bolhaszart szedtem ki a kutyámból az imént.A farktövénél volt,de annyi...Ennyit még sosem láttam pedig mamám kutyája folyton bolhás.DE bolhát viszont nem találtam benne akárhogy vizsgálgattam,pedig ha van akkor megszoktam találni,mamáéból is én szedem ki mindig.Az én kutyámba hol vannak?:OO
2011. szept. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárhol lehetnek, főleg ha nagy bundás kutya. Abban nehezebb megfogni. Tegyél rá egy Frontlinet.
2011. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha nagy szőrű a kutya akkor nehéz megtalálni benne. Fürdesd meg Bolhaírtós samponnal aztán 2 napra rá bolhaporozd be a kutyát és a fekhelyét is. Nekem ez mindeg bevállik. A nyakörv cseppek sohase használnak!
2011. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszonylag rövid szőrű a kutyám.Van rajta ilyen skudo ultrahangos bolhariasztó. Eddig hatott,ezek szerint már nem :/...Az lesz.Holnap megfűrdetem. És köszi a válaszokat,
2011. szept. 14. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

De nagyon alaposan kell. Előbb áztasd be a kutyát langyos vízzel. A sampont (nekem bolfo samponom van állatpatikából) egy edénybe keverj fel előre egy keveset, és ezt dolgozd bele a kutyaszőrbe. Majd keverj egy következő adagot, és azt is. végig az egész kutyán, a feje alatt, mögött és ahol sokat találtál, különösen. Aztán hagyd 10 percig ázzon a samponban. Na itt figyelni kell, mert q.-ra herótja lesz, hogy nem tudja lerázni magáról. Bele fog fürödni a fűbe-porba-bokorba, szal inkább pórázra, és kicsit erőszaoskodj vele, maradjon a betonon 10 percig. De ne vidd a napra!!!!

Amikor letelt, alaposan öblítsd le a sampont. Legjobb, ha belefekszik magától a kiskádba, de ha nem, akkor zuhannyal, vagy slaggal, ha nem túl hideg a víz és lehűlt már a kutya is. Locsoló is jó, de a bundáját télleg alaposan kiöblíteni. Kézzel nyomogasd, amíg minden hab ki nem jön. Végül a betonon öblítsd le teljesen, hogy a lába is tiszta legyen, oszt hagyd ugrabugrálni. Játszál vele.

Ha megszáradt, nézd át alaposan fésűvel. 3 nappal később tegyél a nyakára fyprystet.


ÉS


Az összes!!! rongyát, szőnyegit, mindent ami textiles, belevágni egy hypóval tömény vizeslavórba, és minimum fél óráig áztatni, hogy abból is kirohadjanak petéstül.


A kutyaházat is kitakarítani, kihipózni, de sztem még jobb ha a szuvak elleni izével bekenitek alul-belül, különösen a réseket. Ennek több napig is száradnia-szellőznie kell!!!


Kb innentől leszel bolhamentes.


De ha nagyon szar a helyzet, fújd be a kutyát legeőször chemotox csótányirtóval, és 2-3 perc után alaposan mosd ki a bundáját, és a bőrét, mielőtt még felszívódna. Ez a bolhák legtöbbjét azonnal kinyírja, ezután jöhet a már leírt eljárás.

2011. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Eddig sem hatott, csak nem találkozott bolhával.

Advantixot vagy frontline combo spot-ont tegyél rá és néhány óra múlva az összes bolha kihullik döglötten.

Milyen már az, hogy szerencsétlen folyton bolhás?

Kérj az állatorvostól féreghajtót is, mindjárt két adagot, mert férges is a bolhák miatt.

2011. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Főleg tőled 3.Panel lakásba lakok.Amúgy most voltunk állatorvosnál kb két hete ,akkor lett féregtelenítve.Lehet jó ötlet ez a hypos dolog. Csak az a baj hogy a kutya ágyban alszik(nem kérek véleményt :P )és lehet teli van az egész ágy?:O DE a helyével és vele mindenféle képpen megcsinálom ezeket a tanácsokat :) Visszatérve a cseppekre.UTÁLOM Őket... mikor volt akkor sem hatott egyszer sem.. És még büdös is lett tőle a kutya.Használtunk már Adventixet,Expotott és Frontlinet is...Elég drága mulatság.Ezért gondoltunk a skudora mert az egy év,nem büdös stb...de...kopogjam le kullancs hála égnek még nem volt benne... :D
2011. szept. 15. 16:19
 7/7 Akiteki ***** válasza:
A spot-on legalább kutyára kitalált vegyszert tartalmaz. Ellentétben a chemotox-szal, ami méreg. Soha nem fújnám a kutyámra. Szerintem az állatorvosunk is elájulna, ha ilyet hallana.
2011. szept. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!