Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak éjjel őriz a 9...

Miért csak éjjel őriz a 9 hónapos rotim?

Figyelt kérdés
Nappal szinte nem is ugat, hangja sincs, mégha jönnek hozzánk akkor sem, viszont éjjel minden zajt, embert aki a közelbe jön megugat és agresszivan reagál. (Jó lenne ha nappal is ilyen lenne :D )
2009. ápr. 21. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Épp elég, hogy éjjel agresszív, nem? Örülj neki, így legalább van esélyed, hogy nem fog senkit bántani a dög.
2009. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne rajta múljon, hogy milyen lesz. Légy Te a főnök lécci és tanítsd. Kutyasuli! Tanítás nélkül veszélyessé válhat akár Rás is...
2009. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is rotink volt.(Ő sajnos meghalt)Most is egy 4 hónapos rotink van és anyukám szavait idézem:"Soha nem ugat feleslegesen." Ha őriz,jelez,mindig van valami.Nézd meg! Most nyugi van itthon,minden rendben,ezért békésen pihen,alszik.

A neten is olvastam,hogy a roti,csak akkor ugat,ha őriz.Már a pici négy hónapos szukánk is jelez,ha jön valaki,vagy valami szokatlant lát,érez,akár éjjel,akár nappal.

Jobb házőrzőt el sem tudnék képzelni.

2009. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kan véletlenül?

Nekem egy pár van. 3 éves szuka, 2 éves kan. Nappal a szuka őrzi a házat( a kan csak figyeli az eseményeket), éjjal meg fordítva! Olyankor a szuka pihen, a kan meg a legkisebb zörejre is azonnal ugrik. Mondjuk felesleges ugatás nincs. Persze, ha komoly a helyzet, akkor mindkettő megy.

Még annyi, hogy a kanok kicsit később érnek ilyen szempontból. A szukám már 7 hónaposan keményen őrizte a rábízott területet, a kan csak most kezd keményedni. És idéznék a Rotti-fórumról: "a kutya őrző-védő képessége 80%-ban a vele született adottságokon múlik".

2009. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Elvárnád szegénytől, hogy éjjel nappal ugasson, és sose pihenjen, sose aludjon?
2009. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Mi a francnak várnád te el a kutyádtól, hogy agresszív "dög" legyen akitől fél mindenki? Legyen már eszed meg szíved. Szerintem nem gyenge kisebbségi komplexusod van. A kutya jobban tudja, mint te, hogy mikor kell őrizni a házat.
2009. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már bocs, de hozzánk kétszer is nappal törtek be, szóval nem hiszem, hogy csak éjszaka lenne szükség rá... De modjuk a minden zajt megugat, azt kicsit túlzásnak találom. Bár lehet, hogy csak azért, mert mi zajosabb környéken lakunk. De szegény kutyának milyen rossz az, ha nappal is őrzi a házat... Szerintem vidd kutyaiskolába, hogy jólnevelt kutya legyen belőle. :) És valóban, az én kutyáim is nagyon éberek lesznek elhagyatott területen, vagy ha sötétben sétálunk. De a kutyának jó tudni, hogy nappal is van őrizni való.
2009. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kan rotiról van szó! Olyan környéken lakom ahol rengeteg ember megy a ház előtt nap mint nap, szóval szerintem azért sem ugat, mert megszokta. Ha vki jön hozzánk nappal, arra sem reagál semmit, megsem ugatja, simán bejöhet bárki. Viszont éjjel minden zörejre hangra azonnal fut, tör-zúz xD
2009. ápr. 21. 23:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy nappal szinte végig alszik és éjjel van fent! Szóval akkor lehet, hogy éjjel őriz, nappal pihen?
2009. ápr. 21. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, így van! Egy kutya sem lehet mindig készenlétben. Nappal biztosan úgy érzi, hogy majd te eldöntöd ki mehet be és ki nem, viszont tudja, hogy éjjel alszol, így ő veszi át az irányítást.
2009. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!