Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be az 5 éves...

Miért pisil be az 5 éves kutyánk ahogy kilépünk a lakásból?

Figyelt kérdés
Szuka bischon havanaise kutyusunk már kiskorától bepisil ahogy magára hagyjuk egyedül a lakásban. De a legrosszabb az egészben, hogy mindig puhára pisil. Ezért kiktattuk már a szőnyeget is a lakásból. Most majd kertesházban költözünk. Reménykedünk hátha van valakinek valami jó ötlete, gondolunk arra, hogy új hely, új szabályok. Hátha megtanulna valamit amit eddig sajnos nem. Tudna valaki tanácsot adni? Szeretjük a kutyusunk!
2009. ápr. 16. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Két nagyon egyszerű oka lehet. Vagy megijed attól, hogy egyedül hagyjátok vagy attól ilyed meg, hogy ti maradtok egyedül (nélküle). Látni kéne persze, hogy milyen a viszonyotok, úgy azonnal kiderülne a dolog. Vannak alapvető dolgok, amit a kutya-ember viszonyban illik betartani, ezek jórészt megelőzik az efféle gondokat. Én személy szerint merhára rühellem jan fennelt de olvasd el a könyvét. Bár a magyarázatai nem egészem helytállkóak, ám a módszere ennek ellenére nagyszerűen működik ilyen esetekben. Írhatsz emailt és elküldöm neked ha gondolod.
2009. ápr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
IJED :)
2009. ápr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáljátok egy kicsit kint hagyni.

Nekem a nagykutyáim mellett volt szálkás tacsim, aki a lakásban lakott. Ha elmentem hisztizett és állandóan ki akart menni a macskaajtón a kertbe. Igy kapott egy kutyaajtót. Minden probléma megszünt, a kutya mintha "felnőtt" lett volna. Önállóan közlekedett ki és be, ha elmentünk, akkor a saját ajtaján utánunk jött, elköszönt a kapuban, utánunk nézett és az ajtaján visszament a lakásba.

Azt hiszem azzal, hogy látta, hogy elmegyünk tudta, hogy nincs bezárva, hanem maga közlekedhet jobban érezte magát. Nem hisztizett többet.

2009. ápr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk felnőtt havanese kutyával fél év volt, mire teljesen szobatiszta lett. Ő félt attól, hogy egyedül marad. Ennyi idejébe telt, mire megértette, hogy van gazdija, aki szereti és mindig visszajön hozzá. Hónapokon keresztül dícsértem, ha jó helyen végezte a dolgát(hülyének is néztek miatta:) és megszidtam, ha lakásban pisilt. Lehet, hogy Nálatok is csak idő kérdése. Persze kérdés az is, hogy mennyi időt kell kibírnia, nem beteg-e a veséje és hogy ez mennyi ideje van így...
2009. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem betegség vagy a túl sok idő az oka ha rögtön bepisil, amint kilépnek a lakásból.
2009. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónap után a doki mellékvese problémára gyanakodott, amit meg is vizsgált. Majd azt javasolta, hogy gyakrabban vigyük le, mert lehet, hogy nem beteg, de lehet gyengébb a vesélje és akkor nem bírja ki a 8 órát, próbáljuk meg a 6-ot. Ez mentett kutyánál gyakran előfordulhat, hisz nem ismerjük az előéletét. Itt viszont nem tudjuk, hogy az 5 éves kutya első gazdájánál van-e és hogy mióta pisil be.
2009. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értelek de szerintem nem az a lényeg, hogy mióta, hanem, hogy mindig akkor, amikor kilépnek a lakásból. Furcsa egy vesebetegség lehetne, ami mindíg pont ebben a helyzetben aktiválódik.
2009. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen ahogy kilépek a lakásból, mondjuk csk kiviszem a szemetet. Sokat levisszük pisilni. És nem a csempére pisil, hanem csak puhára! Ágyba, szőnyegre,saját kiságyait szétpisilte. Már mindent kicseréltünk. De idegileg kivagyok, mert idegesitő,hogy mindenőnk tönkrement. A kutyus születésétől a miénk. Kitettem az erkélyre mig elmentünk itthonról és ugatott annyira, hogy a szomszédok megunták. Házba költözünk hamarosan, ott mit csináljunk az első pillanattól?
2009. ápr. 16. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, én voltam a figyelmetlen. "Kiskorától és mindig akkor..." Akkor tényleg nem szervi baj lehet...
2009. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy olvas el Fennel könyvét. Nyilvánvaló, hogy segíteni fog a dolgon. Azt is írtam, hogy elküldöm mailben ha írsz.
2009. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!