Egy kan kutya ivartalanítása mennyibe kerül? (szombathelyen) Mennyi idős korban ajánlott ivartalanítani?
Az ivartalanítás előtt el kell gondolkodni a következőn:
- Ha tkv-s fajtatiszta kutyád van, van e bármilyen kiállítási, sportolási terved? Ugyanis van olyan sport, ami FCI által szervezett, ott kötelező az ivarosság. A kiállítást meg nem kell ugye részleteznem.
- Ha eldöntötted, hogy a fentiek nem állnak fent, akkor vagy a teljes herezacskót leveszik, vagy meghagyják a tasakot /szerintem így nevetségesen fog kinézni/. Láttam már ilyen, az utóbbi módon végzett herélést is. Az ondóvezeték elkötést nem ismerem, majd azok akik tájékozottak, részletezik.
De szerintem a legbiztosabb a herék eltávolítása. Az ivartalanítás max 20.000.-Ft mindenestül /műtét, antibiotikumok az utókezelésre, stb./ De helyenként változik az ár. Nem érdemes henteshez menni, csak azért mert olcsó, mert rámehet a kutyád, vagy komplikációk léphetnek fel, visszamaradó problémák lehetnek.
Általában az orvosok javasolják az ivarérettség előtti ivartalanítást. Szukáknál ajánlják, hogy ne várjuk meg az első tüzelést. De ha már megtörtént az ivarérettség, lehetőleg fiatalon végeztessük el a műtétet, mert idősebb korra megnő 1. a szukáknál az emlődaganat, méhgyulladás, méhdaganat 2. kanoknál főleg a prosztatagyulladás, de szintén daganatok kockázata. Illetve idősebb kutyáknál szívgyengeség is növelheti a kockázatot, mert ugye altatás szükséges a műtétekhez.
A legcélszerűbb 6-7 hónapos korban, ivarérés után, és az ondóvezeték-elkötés szerintem semmivel nem biztonságosabb, sőt komplikáltabb műtét.
Hány kilós a kutyád?
törzskönyves a kutyám, de kiállításra nem viszem.
agilityzni szeretnék vele.
Igen csökken a rák esélye, de nő, sőt biztos a csont és izom és sok belső elválasztású mirigyek megbetegedése.
Ez egy jól kutatott terület. Akiknek abban van a pénz hogy ivartalanítsanak az emberek, azok hirdetni is fogják.
Azoknak a szervnek amit eltávolítanak hiába a szaporító szervrendszer részei, sok más funkciója is van.
Nincs egy funkciós szerv, a természet takarékosan bánik az anyaggal. ;)
Még párévtized és a múlt lesz a kisállatok ivartalanítása.
A fölös szaporulat kivédésére meg nincs jobb módszer a petevezeték elkötés és az ondóvezeték elkötésénél.
Amúgy a ondóvezeték elkötés kisebb beavatkozás mint egy foghúzás. Tehát az sem igaz hogy azonos kockázat. A petevezeték elkötés kutyáknál tényleg nem olyan egyszerű. De nem is komplikáltabb mint a szuka kutya ivartalanítása.
A lényeg az hogy "Nincs egy funkciós szerv".
Amúgy a USA tenyésztők anyagi érdekével motivált propagandája hozta divatba az ivartalanítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!