Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől szépek a nem megfelelően...

Mitől szépek a nem megfelelően etetett/tartott kutyák?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kutyát ismerek akikről biztosan tudom, hogy mit esznek, állandóan az utcákat járják és van amelyik kis putriban lakik, még neve sincs párnak. Olyan is ismerek akik konréten még csak nem is valami rosszabb tápot eszik, hanem maradékot, krumplihéjtól a csirkebélig. Ennek ellenére gyönyörű szőre van, pedig élt már pár évet. A másiknak a kis dülödező házból jön, állítom abból él ami összeszed, de akkor szőre van, hogy egy kiállítási spicc megirigyelhetné. És szikrázó fekete. Még rengeteg ilyen kutyát ismerek. Mitől ilyen szép a szőrük???
2009. ápr. 11. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés amit feltettél. Szerintem ez két dolog miatt lehetséges: keverékek, tehát akárki akármit mond, általában ellenállóbbak, mint a manapság futószalagon gyártott, szaporítótól, NEM igazi tenyésztőtől vett kutyák. Valamint szerencsésebb esetben a szülők JÓ genetikai tulajdonsága öröklődik, ilyen a természet. Ez ugye a szaporítóktól vett kutyáknál eleve lehetetlen, mert ismeretlen származás, betegségekre szűretlen kutyákat pakolgatnak egymásra. Gondolom nem nagy, illetve óriás testű kutyák, mert nekik a csontozat optimális fejlődéséhez nem elegendőek ezek a tápanyagok amiket felsoroltál. A másik tényező szerintem az, hogy ahogy írtad, a "krumplihéjtól a csirkebélig" eszik mindent, hozzájut sokféle szükséges tápanyaghoz a szervezete. Ez talán jobb is, mint az olcsó kategóriájú Chappi, Morzsi, Darling és ehhez hasonló tápok, amik nem sok húst láttak életükben...
2009. ápr. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya táplálását nézzük, akkor

a legjobb a prémium táp, a MÁSODIK a házikoszt (hússal, csonttal zöldséggel) és a legutolsó helyen vannak az olcsó bolti tápok.

Ezenkívül ezek a kutyák általában közepes testüek, tehát nincs speciális étrendre szükségük, mint az óriás vagy egészen pici fajtáknak.

Tehát a chapy, pedigree és társai a lehető legrosszabb táplálási mód a kutyának.

2009. ápr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából valóban nagyobb vagy közepes kutyák vannak errefelé. De pl aki csirkebelet eszik, az egy német juhász, aztán ott van az öreg néni skót juhásza, aki májkrémet kap kistányérból és akkora szőre van hogy csak nézek... De máskor meg azt hallottam, hogy a maradék nem jó a kutyának, és az a kutya tényleg krumplihéjat eszik, meg egy kis levesmaradékot meg ilyesmiket. Nem is megfelelő mennyiségű kaját kap. Még úgy is gyönyörű, hogy ahányszor tüzel annyiszor ellik 10-12 kölyköt, mint ahogy elvárható azoktól akik még etetni sem tudják rendesen. Ennrk ellenére ilyen szép a szőre...
2009. ápr. 11. 09:27
 4/10 A kérdező kommentje:
És még annyit, hoyg szerintem is ellenállóbak a keverékek, de nem minden kutyánál. Azoknál akik divatkutyák lettek és szaporítóktól származnak és a többi az valóban. De van több ismeretlenebb kutya akik nem is olyan különlegesek kinézetre és nincsenek nagy igényeik, na azok erősek legalább annyira mint egy keverék...
2009. ápr. 11. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

második a házikoszt? :S

még a leggagyibb tápban is jobb arányban vannak a tápanyagok mint a házikosztban.

A rosszul tartott kutya meg lehet hogy simán csak tetszik neked attól látod szépnek.

2009. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nem mondanám, hogy tetszik, mert nem a keverékek a kedvenceim, sem a német juhász, meg a skót juhász. :) Meg azért meg tudom állapítani hogy egészséges-e egy kutya szőre... És egy kicsit több ilyen kutyát láttam már, mint hogy véletlen legyen... :(
2009. ápr. 11. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ ki mit ért a házikoszt alatt. Ha kelkáposztafőzeléket, milánói makarónit, borsólevest akkor az nyílván nem tartalmaz semmi tápanyagaot a kutya számára. De ha a házikoszt külön a kutyának főzött jó minőségű husi és nem csirkefej vagy ilyenek, rizs, répa akkor az már teljesen jó!
2009. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen az jó, de én azt értem a házikoszt alatt amit egyébként a szemetesbe dobnak! Hiszen láttam, van is olyan ismerősöm aki ezt eteti a kutyájával... Nem ám főzőcskézik neki... Ezért nem értem...
2009. ápr. 11. 22:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, nem is neked írtam, hanem a 17.08asnak. Csak nem hasznos a válasza, így nem látszik.
2009. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, csak azt nem értem, hogy miért olyan gyönyörűek, amikor más meg megfelelően eteti és egy kopott kis szőrőcskét kap, pedig még csak a kutya fajtája sem népszerű, vagy sok problémát okozó...
2009. ápr. 12. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!