Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég talált kutya válogat,...

Nemrég talált kutya válogat, pedig alultáplált, és diétáznia kéne, meg persze kiegyensúlyozottan kajálnia. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Azt csinálom, hogyha finnyáskodik, akkor rögtön szólok is a saját kutyámnak, hogy tiéd, megeted, tehát nincs tukmálás, csak így alig eszik pár falatot szegény.


Mikor gyógyszert kapott, akkot kevertem hozzá egy alutasakost, azzal együtt persze ízlett, meg a jutalomfalatnak használt virslit is kéri.

Nem az étvágyával van gond, és a széklete is, kedve is rendben van már, tehát nem betegség az ok, csak szerintem életében nem evett még száraztápot.

Márpedig most azt kellene ennie egy darabig mindenképpen. Csak közben meg tök szarul érzem magam, hogy szegényt még én is éheztetem. Most szigorkodjak, vagy próbáljak neki kutyulni finomabbat, amíg kicsit nem erősödik meg?


2011. aug. 8. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
a kutyák jól bírják az éhezést de inkább próbáld a tápot keverni valamivel amit megeszik és fokozatosan egyen csak tápot. Pl kaphat joghurtot vagy kefirt mert azok rendbe rakják a bélflóráit vagy konzerv halnak a levét ami elég erős szagú és ízű azt szeretni szokták ezeket összekeverheted a táppal.
2011. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg egy kis leves levével leönteni neki,hátha úgy szívesebben megeszi.Ha nincs itthon maradék leves,akkor rakj fel vizet forrni és dobj bele egy leveskockát vagy egy kiskanál vegetát,forr egyet,langyosra hűtöd,és már adhatod is a kutyusnak.Remélem úgy már megeszi a tápot.Neked meg külön plusz pont,hogy befogadtad a kutyát.:)
2011. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok befogadott és menhelyi kutyánk is volt már, ha valamelyik finnyáskodott (de akkor is, ha nagyon alultáplált volt), eleinte főztem neki (valami olcsóbb húsféle a tápostól, hozzá répák, rizs), abba kevertem bele a száraz tápot, aztán az arányokat szépen fokozatosan a száraz felé billentettem, amíg már magában is elfogadta. Amúgy nagyon jó, ha főzöl neki, mert az sokkal táplálóbb, mint az átlagos tápok.
2011. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem fogadtam be, ezerrel keressük a gazdáját (mostmég az eredetit, de ahogy letelt a két hét, az újat).

Az a baj, hogy (mint minden rossz sorsú kutya eleinte) hasmenéssel indított, ezért az orvosi utasítás szigorúan a rizs+száraztáp.

Főzni magamnak se főzök, ráadásul így két kutyával sokkal bonyolultabb az életem (nem lehet bolt előtt hagyni, egyedül is egyelőre üvölt, nem ért semmit) ami időm marad rá, azt inkább a tanításba feccolom, mint a főzésbe :)

Az a baj, hogy az alutasakos izé, se jó az emésztésének :( Kefírt, joghurtot kipróbálom hátha az még talán belefér a diétába.

A bárányos táp meg mindjárt elfogy, úgyhogy most csirkéset rendeltem, hátha azt jobban fogja szeretni (a bárányosra az én kutyám is húzta az orrát eleinte).

2011. aug. 8. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem több kutyám is van, és az egyik finnyáskodott. Úgy oldottam meg, hogy a többi kutyával együtt etettem, úgy, hogy az edényük minél közelebb legyen. Így látta, hogy a többi eszik, és ő is evett, és mivel irigy is, így azonnal bepuszil mindent, csak nehogy a másiké legyen. Persze ehhez kell az is, hogy a másik kutyád legyen elég illedelmes, és ne másszon bele a másik edényébe.
2011. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez megvan. Egymás mellett esznek, kb 20 centi van a két tál között. Az enyém illedelmes, csak akkor megy rá a másik kajájára, ha ráengedem azt meg akkor szoktam, mikor úgy ítélem meg, hogy már elvenném a kaját, csakhogy ne kelljen pakolászni a kajás tálat inkább a sajátomnak adom. Olyan ez a kutya, mintha egyszerűen sokkal kevesebb kajára lenne szüksége, mint amit én gondolok. Vagy csak össze van szűkülve a gyomra, és majd jobb lesz? Nem tudom, nagyon fura, tök következetes vagyok, egyáltalán nem tutujgatom, nagyon kevés ideje van itt, úgyhogy még csak a szabályokon dolgozunk. Most volt úgy időm is, hogy extrém sokat tudtam mozgatni, tehát az se lehet a baj, hogy nem fáradt.
2011. aug. 8. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt az előttem leírt leveses módszert még próbáld ki. Nem kell nagy főzés, egy 5 perces tasakos is megteszi, és ha kicsi a kutya, akkor kitart egy darabig. Valószínű maradékokon élt, és nem érti a tápot. Egy kis megszokott íz hozzá, és remélhetőleg tudni fogja mire való. Esetleg több vizet is rakhatsz bele az előírtnál, így nem zavar bele annyira a fűszer a diétájába.

De az is lehet, hogy neki kisebb az étvágya. Nekem a rossz étvágyú kutyának kellett vagy három hónap, mire elérte a verseny súlyát, de sikerült. Még most is vannak napok, amikor csak pár falatot eszik, de másnap jobb az étvágya, éhesebb, és így több lemegy neki.

2011. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!