Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem fogászatra a kutyám?

Vigyem fogászatra a kutyám?

Figyelt kérdés
15 éves kutyámnál tegnap vettem észre, hogy az egyik foga (ami mindig elég furán állt) elkezdett mozogni. Ilyenkor érdemes rögtön rohanni vele orvoshoz és kihúzatni vagy fogadjam el, hogy mostmár szép sorban megjelenhetnek nála különböző problémák? Azt nem látom, hogy fájna neki, rendesen eszik.
2009. ápr. 8. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én elvinném. Lehet, hogy most még nem fáj neki, de később esetleg begyullad vagy valami és ennyi idősen már fél napot se szenvedjen szegényke feleslegesen.

Egyébként, ha arra kerülne a sor, hogy többet is ki kell húzni neki, utána ugyanúgy tud majd enni, mert megkeményedik az ínyük és néha jobban tudnak rágni vele, mint foggal.

2009. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Ma délután megyünk is dokihoz :) Nem várom meg, hogy szenvedjen. Szerencsétlent épp eléggé elhanyagolta az előző gazdája 12 évig :( Én mostmár inkább megyek "feleslegesen" is orvoshoz vele, mithogy egy napig is rosszul érezze magát.
2009. ápr. 8. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem kínoznám ezzel amennyiben rendesen tud enni.

Öreg már az altatáshoz.

2009. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem feltétlenül kell altatni. A miénknek csak egy kis kábító injekciót adtak, pár percre elbódult tőle, kikapták a fogát és már ébren is volt.

Szegény kutyus, 12 évig egy ...-nél. Brrr.

2009. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont az altatás miatt vaciláltam. Közben már beszéltem a dokinkkal, holnap megyünk hozzá. Akkor okosabb leszek. Olyan vészesen nem mozog neki, de én az a fajta gazdi vagyok, aki inkább 10-szer elmegy feleslegesen a kutyáival dokihoz minthogy egyszer ne vigyem őket időben.
2009. ápr. 8. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

nagyon helyes!


Az orvos ismerteti majd az eljárást és a kockázatokat.

Én nem tenném ki ennek, ha nincs rá komoly indok.

Öreg kutyánál egyébként a kábítás sem veszélytelen, hiszen a hatóanyag ugyanaz csak kisebb konventrációban.

2009. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vidd. Különféle altatószerek vannak már, kimondottan öreg kutyákat is tudnak finoman, vigyázva altatni - akár gázzal is.
2009. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!