Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj az ha pároztatom havanese...

Baj az ha pároztatom havanese kutyámat a beagle-ömmel? Kíváncsi vagyok hogy néznének ki a kölykök.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 20:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
a szomszédunkba belepusztult a szülésbe a máltai,mert a sithzu felcsinálta.és az okos orvos erre azt mondta,kihordja.ki is hordta,de a szülést már nem élte túl.úgyhogy ne tedd!!!!a kistestű kutyáknál alapszabály,hogy mindig kisebb legyen a kan a szukánál.és igy össze-vissza amúgy se szokás szaporítani.komolyan nem értem,minek kell különböző nemű kutya?vagy ha nem egyneműek,akkor ivartalanítsd,mert nem lehet évente 2szer 1hónapra különzárni őket.vagyis lehet,de az mindenkinek szenvedés.a lényeg,hogy ne pároztasd őket!és vigyázz hogy még véletlenűl se történjen meg.még jó hogy nem arra vagy kivánvsi mi lesz egy német dogból meg egy csivavából!
2009. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

nem mondod h 8 kg-os a bealge kanod???

istenem :'(

egy normális beagle kan súlya 18 kg!!! az h a tiéd 8 kg és 7 éves,az azt jelenti h kölyök korában nem kapott megfelelő ennivalót,nem fejlődött ki normálisan,holott genetikailag nagyobb is lehetne.Tehát ha lennének kölykei és normális kaján nőnének fel akkor azok nagyobbak lennének mint az apjuk...

tehát ha vemhesülne a havanese kutyusod a beagle kantól ,akkor a kölykök akkor is nagyobbak lennének,mert genetikailag a beagle apa miatt hatalmasak lesznek egy olyan kicsi méhben.

Arról nem is beszélve ha kevés kölyökkel vemhesülne ,akkor még jobban megnőnének a picik benne és ezért se tudná megszülni őket,mert nem férnének ki a méhszájon, ha meg sok akkor meg az készitené ki a mamát,mert kistestű és nem birna normálisan felnevelni 4 nél több kiskölyköt plusz táplálás nélkül...és ezzel növelnéd is a kockázatát hogy kalcium hiány miatt görcsöt kapna...

Az meg a másik,hogy most már tök olcsó a fajtatiszta beagle,tehát aki beaglet akar ,az nem fog keveréket vinni...aki meg ingyen kutyát akar ,annak meg jobb nem is adni kutyát(és miért? ez már egy újabb kérdés lenne...)

Tehát én a kiskutyád miatt azt javaslom,hogy akadályozzátok meg ezt a párzást,mert semmi értelme nincs,csak a kutyusod egészségét veszélyeztetnéd vele,ha valóban szereted a kutyádat,akkor nem kockáztatnád az életét.

(jah mert szülés után még gennyes méhgyulladást is kaphat,ha nem ürül ki a méhe...főleg akkor ha nehéz és kimeritő a szülés..)

Amúgy a kérdésre válaszolva,valószinűleg az apára ütnének,hosszabb szőrük is lehet...biztos aranyosak lennének,melyik kiskutya nem az? de tudod annyi a felelőtlen gazda,aki 1 év után már nem a cuki kiskutyát látja benne és tovább passzolja...elajándékozza....kidobja....menhelyre kerül....elüti az autó...ezt csak úgy tudod megakadályozni,ha magát a párzást akadályozod meg!

kérlek légy felelős állattartó!

2009. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban elvettem az ötletet. Mennyibe kerül egy ivartalanítás? Vidéken lakom kis faluban. Mind a kettőt ivartalanítsam?
2009. ápr. 7. 23:19
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A szukát mindenképp. Egyrészt így elkerülöd, hogy esetleg egy másik kutya kapja el, másrészt kikerülöd az álvemhességet, gennyes méhgyulladást, daganatos betegségeket.

Szuka 10-15 ezer

Kan 7-10 ezer az ivartalanítás, de kérdezd meg az állatorovosodat.

A Zöld Zebrának szokott akciója lenni sok helyen és abban is tudnak segíteni, hogy olyan állatorvost találj, ahol pl. részletre megcsinálják, ha gondot jelent egy összegben.

[link]

2009. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%
Na, ezért kéne IQ-hoz kötni az állattartást.
2009. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Hát nem olcsó, de majd összespórolom a pénzt rá, és akkor Bessiekének megcsináltatom, Georgiet meg akkor később. Buta ötlet volt a pároztatás, belátom!
2009. ápr. 8. 09:21
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy így döntöttél.

Kedves előttem válaszoló! Ez itt nem IQ kérdése, hanem tájékozatlanságé. A kérdező is belátta, hogy igazunk van. Sajnos ma Magyarországon a kutyatartásnál még igen nagy tájékozatlanság uralkodik, de szépen lassan ez meg fog változni. Akkor van IQ probléma, ha valaki be sem létja, hogy tévedett. Ilyenek is vannak szép számmal, akik minimális ismerettel, de annál nagyobb arroganciával állnak a dologhoz. Ha valaki bármilyen fórumhoz fordul, tájékozódik, az már jó jel ebben az irányban.

2009. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Emberek gondolkodjatok már!

A kóbór kutyák is figyelembe veszik,mekkora a szuka vagy a kan?

Hány szuka kutya ki tudja hordani gazda meg minden nélkül a kiskutyákat!!!

Nekünk a kis pici tacsinkat a németjuhász fedezte be és semmi baja sem lett!Egészséges kiskutyákat hozott a világra!A mai napi élnek és virulnak!

És különben is aki a kutyát látja benne semiképp sem adná menhelyre aki meg a szépséget,az magához sem venné!!!!

Ettől függetlenül megkérdezheted egy állatorvos véleményét,ő jobban tudja.

Bár a méretekből ítélve,ne nagyon reménykedj ...

Megértem a kíváncsiságod,én is kíváncsi voltam egy időben,hogy milyen kiskutyák lehetnek különböző fajtákból :D

2009. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
egyátalán ne bróbáld meg.minek kellenek neked korcsok.kár lenne a szép kutyádat ilyennel terhelni.aztánmeg űgyis elajándékoznád a kölyköket,és ki tudja később azoknak is milyen utódajai lennének.én szeretem a kutyát legyen bármilyen is nekem is van 6,van keverék is,fajtiszta is de ne csinálj ilyet kíváncsiságból,van elég keverék kutya!
2009. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Már lemondtam róla mint írtam. Viszem őket ivartalaníttatni, csak megvárom Bessie tüzelésének a végét. Megbeszéltem anyukámmal hogy addig viszem oda a Georgiet hozzájuk, mint a múltkor hogy ne legyen gond. Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
2009. ápr. 8. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!