Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek? Milyen gyógysz...

Mire készüljek? Milyen gyógyszereket kérjek az állatorvostól? Mire számítsak? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves extra mini yorkim, 1, 7 kg-val. Elkövetkezendő héten vagy ezen a héten sor kerül egy egészségügyi műtétjére. Sajnos kölyök korában nem szálltak le a heréi, így ezeket most kiműttetjük, és egyből ivartalanítjuk. Ilyen és még ehhez hasonló "dúrva" hibák miatt semmiképpen sem szeretnénk szaporítani. Az érdekelne, hogy aki már átesett ilyen műtéten annak a kutyusát mennyire viselte meg. Mikre kell figyelnem műtét után; fájdalomcsillapító gyógyszerekből milyet kérjek a dokitól...Annyira aggódom, tiszta ideg vagyok, már a gondolatától is! Időpontot most fogok egyeztetni a dokival...De az életem ez a kis vakarcs, és nem szeretném semmiképpen sem elveszíteni. Némi biztatás is jó volna, mert nagyon paffon vagyok...
2009. ápr. 7. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ne félj nem lesz semmi gond. A műtét kicsit hosszabb ideig tart mint egy sima ivartalanítás, amikor is csak a herezacskókból veszik ki a heréket, hiszen itt a lágyékból kell kioperálni. De rutinműtét. Az ébredési fázisban kell figyelni. (Jobb rendelőkből csak ébredten engedik el a kutyákat, de még akkor is szédelegnek egy kicsit)

Nekem egyik kutyám se kapott fájdalomcsillapítót, felesleges lett volna, így hamarabb teljesen magukhoztértek. Hagy felkelni, ha akar, de figyelj, hogy ne dőljön nagyon fel. (Egy yorki úgyse tud akkorát esni mint egy bernáthegyi)

Az én orvosom a tölcsérnek sem híve (szukánál sem), az mondta, ha akarja nyalogassa csak a a sebet, arra figyeljek, hogy ne harapdálja. Nem volt semmi probléma egyikkel sem.

2 nap múlva már ugyanúgy rohangáltak mint előtte.

2009. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Most kicsit megnyugtattál. Iszonyatosan féltem szegénykét. Ő még nem is tudja, mire akarja elvinni a nyamvadt gazdája, bár tudom az az ő érdeke, mert ugye elrákosodhat...
2009. ápr. 7. 08:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggdój, a kutyusok jól tűrik a fájdalmat és gyorsan regenerálódnak - saját tapasztalat, az enyém már 3x volt műtve sajnos.

Fájdalomcsillapítót nem nagyon szoktak adni, pláne ennyire kistestű kutyus esetében, nem is tudom, mekkora lenne a dózis (viszonyításképp: a spanim 11 kg és 1/4 Algopyrint kaphatott volna, de erre sem volt szükség).


Amit még talán érdemes tudnod: a kutyák nagy színészek, olyanok mint a kisgyerekek: ha anyu látja hogy elesett a gyerek és odaszalad a "Jajj, elestél nagyon fáj?" kérdéssel, a gyerkőc garantáltan ordítani fog. Ha azonban anyu észre sem veszi, a gyerek is simán játszik tovább, mintha mi sem történt volna.


Persze, műtét után még bágyadt lesz, esetleg hányhat az altatástól, ha érzékenyebb, de ált. másnapra kialudják ezt. Nem kell szobafogságra ítélni, de nyilván a műtét utáni pár napban ne menjetek túrázni sem. Lesz majd egy pici vágásotok, arra kell figyelni, hogy ne nyíljon ki a seb - erre az első 2-3 napban lehet esély - és a kiskutya ne rágja, ahogy előttem is írták.


Bátran kérdezz meg mindent a dokitoktól, én is ezt tettem, még amiről magam is tudtam, butaság. Érthető az agggodalmad, de ne izgulj, hamarosan túl lesztek rajta!

2009. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi, minden rendben lesz!

A műtét után lehet segíteni a gyógyulást valamiféle roboráló szerrel, vagy immunerősítővel, ezt az orvos majd megmondja hogy indokolt-e, de fájdalomcsillapító az esetek 90%-ában nem szükséges!


A műtéti heg kicsit nagyobb lesz mint egy sima ivt. alkalmával, de ez nem befolyásolja jelentősen a gyógyulást.


Bármi kérdésed van fordulj nyugodtan az orvosodhoz, biztosan válaszolni fog, hiszen jól tudja hogy a gazdik aggódnak. A legtöbb orvos maga is gazdi és ugyanúgy aggódik ha az Ő kutyájával történik valami. Szóval nem félj kérdezni!

2009. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!