Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen, mekkora egy hat hetes...

Milyen, mekkora egy hat hetes golden retriever? Fontos dolgok a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mire érdemes figyelni egy ilyen kicsi kutyánál, ha elhozzuk egy új helyre? Nem tenyésztőtől vesszük, hanem egy családtól, szaporítótól. Mit vegyünk meg neki. Van nálunk egy német juhász szuka keverék aki nagyon pajkos, nem fogja bántani? Vannak még nálunk lovak is...illetve macskák. Van amire különösen vigyázni kell ennél a fajtánál? Minden érdekel a témával kapcsolatba.
2011. júl. 29. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6 hetesen még az anyja mellett lenne a helye...

-.-'


egyébként azon kívül, hogy kölyöktáp kell neki, nem sokban különbözik alap igényeiben a németjuhásztól, vagyis: póráz, nyakörv, bolhanyakörv, 3 féle tál (víz, száraz és nedve táp) játékok, és figyelem-tanítás, és rendszeres állatorvosi ellenőrzés...

ezen kívül még a szőrápoláshoz kutyafésű kell majd neki, mert a golden hosszúszőrű

jah és a lovakhoz ne tudjon egyedül odamenni!

2011. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

6 hetesen ne hozzátok el, sőt attól, aki 6 hetesen odaadja, attól pláne nem...szaporítótól ugyanis nem veszünk kutyát

[link]

2011. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A legtöbb kutyát 6 hetesen választják le... nekünk is attól(6 hetes kortól) kezdve voltak kutyáink...

Nem értem mi a gond azzal, ha valakitől szinte ajándékba kapunk kutyát, inkább üsse agyon, mintsem elhozzuk? Lettek neki kiskutyái és neki nem kell ennyi neki . A kutya gyönyörű, önállóan eszik stb. A lónál meg vagy ajtó, azzal szerintem nem lesz gond.

2011. júl. 29. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:

tenyésztő nem ad 6 hetes kölyköt senkinek, mert pont a legfontosabb szocializációs életszakasz marad ki neki


+ olvasd el a linket és megérted, miért gond a SZINTE ingyen kutya...

2011. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam és értem én...amúgy most kaptam mailt , már 7 hetesek, de nekem nem az a lényeg, hogy fajtiszta legyen, hanem hogy aranyos szép, stb...

Az első oltást megkapta, 3x féregtelenítették, ha megyünk a többi oltásért, akkor úgyis megnézi az állatorvos..

2011. júl. 29. 14:58
 6/12 A kérdező kommentje:
2011. júl. 29. 15:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Ők azok!
2011. júl. 29. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:

8 hetes kora előtt tényleg ne hozd el, mert kimarad egy fontos szocializációs korszak az életéből, ami miatt később viselkedésbeli problémák is előjöhetnek(durva harapás játékból, nehezebb kommunikáció más kutyákkal).

Egyébként ezek a kiskutyák nem túl szépek, én a fajtatisztaságukat is megkérdőjelezném. A második épen levő egyik kiskutya feje nagyon nem goldenes.

Értem én, hogy nem fontos neked a törzskönyv, stb, de a kutya egészsége és temperamentuma sem? Sajnos tk hiányában senki nem tudja neked garantálni, hogy egy egészséges, jó természetű kutyát kapsz, ez meg azért csak fontos, nem?

Nagyon sok goldent ismerek, aki súlyos diszpláziával küszködik, emiatt kb egy éves korukra már járni sem tudnak, egy elég költséges műtéttel lehet valamit javítani az állapoton, de egész életében gyógyszereket kell szednie a kutyának, hogy elviselhető legyen a fájdalom. Szomszédék "golden retriever" kiskutyája egy hiperaktív, agresszív, kezelhetetlen kutyává nőtte ki magát. Egy másik olyan súlyos idegrendszeri problémával küzdött, hogy se kutyakiképző, se állatorvos nem tudott segíteni, a családtagokat is megmarta.

Nem megijeszteni akarlak, de egy ilyen helyről vásárolt kiskutya esetében az a legkisebb gond, ha kiderül, hogy nem egészen golden külleme van. Gondold át még egyszer, 10-15 évre választasz társat, megéri pár tízezerrel többet kifizetni a kiskutyáért, ha cserébe lesz egy garantáltan egészséges, jó idegrendszerű, gyönyörű, fajtatiszta kutyád. Ha érdekel tudok egy jó kennelt, ahol van eladó kiskutya, nem hiszem, hogy megfizethetetlen áron.

2011. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tk nélkül nem fajtatiszták...amúgy sem néznek ki annak, szaporított kis korcsok...a kötelező chip hol van? hány oltásuk van meg?


látom nem értetted meg az olcsokutya.info-t ...szomorú

2011. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy meg nézd meg a házat, meg azt a lábat, no comment
2011. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!