Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól ivarérett egy kutya?

Mikortól ivarérett egy kutya?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban született a kutyám,és ma reggel összeragadva találtam egy kóbor kutyával!Nem szeretnék kiskutyákat!Egyébként középtermetű a kutyám,ha ez számít!
2009. márc. 31. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A te szukád már ivarérett, de még ne tenyészérett. Túl fiatal is a kiskutyákhoz. Ha nem szeretnél kiskutyákat (márpedig, ha összeragadtak, akkor szinte teljesen biztos, hogy lesz) akkor vidde el az orvoshoz és ivartalaníttasd. Meg tudják csinálni akkor is, ha vemhesült. Igy ezek után sem lesz problémád vele. Ha nem ivartalaníttatod, akkor fél évente tüzel és ellik. Egyrészt nem tudnál mit csinálni a kiskutyákkal, a menhelyek is tele vannak, másrészt a ellések nagyon megviselik a szuka szervezetét, nagy valószínüséggel nem fog olyan sokáig élni, mint ivartalanítva.
2009. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta, ivartalanítsd - most!

Ivartalanítási akció itt:

[link]

2009. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy az esélye, hogy vemhes lehet, úgyhogy én is az ivartalanítást javaslom sürgősen, van most ivartalanítási akció!
2009. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
1-2 éves koráig még nem "érett" kölykök felnevelésére,azt mondta az állatorvos.Nekem is van egy kutyám,májusban lesz 1 éves,ésmég nem ajánlotta.Viszont mindenképp vidd el orvoshoz.
2009. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a szuka tüzel és felvan dagadva a ...-je,akkor vidd el dokihoz,és kérj ilyen fogamzásgátlót meg ilyeneket,vagy ivartalanítsd.Amúgy 1 éves koruk körül kezdenek tüzelni azaz akkor lesznek ivarérettek.
2009. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!