Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mászkál bolha a kutyámba...

Miért mászkál bolha a kutyámban, ha Kiltix nyakörv van rajta?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem (2-3), 5000Ft volt. 7 hónap hatóidő van rajta, de a kutyám egyre gyanúsabban vakarózott az utóbbi hetekben. Megnéztem, és ott ugrál a bolha! Ez hogy lehet? lehet, hogy nem is olyan jó ez a nyakörv, csak jó a reklámja? Nekem ez nagy kiadás volt, és azt hittem jó lesz.

Az Advantix nem ér semmit nekünk, a Frontline-tól egy napig gubbaszt a kutya, mit használjak?


2011. júl. 8. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól csinálhatsz talán. Mindegyik termék igen hasznos.

Megfelelő méretet vettél minden szernél?

2011. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A környezetet is kezelni kell, nemcsak az állatot. Itt a baj! A bolhák rohamosan szaporodnak, életterük nem a kutya, hanem a környezete. Ki-be ugrálnak a kutyába és tömegesen szaporodnak körülötte.
2011. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

persze, nem vagyok "kezdő" kutyatartó, és mindig figyelek a pénztárcámon jóval túl a kutyáimra. Ráadásul Csili bolhaérzékeny, nem lenne jó, ha ismét zöldes foltok lennének rajta. Azt hiszem, most leveszem róla a nyakörvet, és Frontline-t kap, hátha nem fekszik ki tőle, mint a beagle-m annak idején.


Rendszeresen mérem a kutyáim súlyát, és tudom is fejből, tehát mindig a súlyuknak megfelelő ellenszert kapnak. Csak ez a Frontline olyan erős, nem bírja minden kutya, ráadásul kullancs ellen csak egy hónapig hat. És mivel én a Rétközben élek, ezért itt rengeteg a kullancs.

2011. júl. 8. 20:29
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutyámnak nincs kifejezett "helye". Egy nagy udvarunk van, az az övé. Persze van kennel, meg benne kutyaház, kettő is, de nem használja még talán télen sem. Általában a fűben alszik, vagy házunk sarkában, ahol épp kényelmes neki. Bezárva még nem volt, ezért a kennelt is szerintem felesleges fertőtleníteni. Így az egész udvart lepermetelhetném, ami lehetetlen. Inkább őrajta kell valamiféle védelemnek lennie, mai meg is védi. De mostanában sajnos csalódok minden szerben.
2011. júl. 8. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig akkor az udvar is fertőzött, amíg onnan nem irtod ki a bolhát, addig a kutyában is megtalálható lesz, ezzel bolhaallergiát előidézve nála.

Van erre egy nagyon jó szer, Neostomosan. Itt már nem elég ampullában venni, egy egész üveggel kell. Kb.6000 ft 200 ml, ebből 50 liter permetet tudsz készíteni víz hozzáadásával, amivel kiirthatod a bolhákat. Ha ezt nem teszed titeket is összecsipkednek, behordjátok a lakásba is.

A bolha sok fertőzést terjeszt, a bélférget is.

2011. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: A kutyát is meg lehet benne fürdetni, nagyon hatásos.
2011. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, kullancs ellen minden spot on 4 hétig véd. Sokan ezért választják inkább a nyakörvet.

Az udvart valóban jó lenne bepermetezni. A kutya helyére szórhatsz Piretrin port bőven. Kutyaházba ,ház alá, stb

Általában a bolhák a földes, homokos talajt szeretik. Tehát a füves részt nem kell kezelned.

2011. júl. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


Azt nem értem, hogy a nyakörv még alig volt eddig rajta. 2-3 hónap az semmi, állítólag 7 hónapig hatásos. Kiment volna az ereje?

Eddig nem volt benne bolha, csak mostanában vakarózik. Fogok venni neki akkor ezt a neo..valamit, még nem jegyeztem meg a nevét :)). köszi!

Azt hiszem, nyakörvre többet nem költök, mert nem sokat ér, és drága.

2011. júl. 9. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Talán lejártat kaptál...

Nagyon sokan használják és bevált. Ha van utánpótlás az udvaron bolhából, az tud a kutyán mászkálni egy ideig. Ha megtalálja a helyet, ahova beszúrhat, és be is szúr, akkor döglik meg.

2011. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

lejártat? Kutyaboltban 5000Ft-ért? Na, az beba*..na, vissza is kérném az árát, ha tudnám.

Mindegy, valamit kitalálok majd, mert szegény vakarózik, és az nem jó.

2011. júl. 10. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!