Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyatípus gyermekszere...

Pinky1981 kérdése:

Melyik kutyatípus gyermekszerető és nem túl makacs?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

jaj jaj! Nagyon nem így kell ám fajtát választani!!!!!


A saját életmódodhoz, személyiségedhez kell kutyát választani, akkor könnyen tudod majd kezelni és jóban lesz a gyerekkel is.


Hiába mondják itt neked bármelyik fajtát, ha nem tudsz vele bánni! Attól hogy másnál jámbor, előfordulhat hogy te nem fogod tudni kezelni, és akkor akár szétszedheti az egész családot is.


Gondold át milyen a temperamentumod, milyen az időbeosztásod, az életviteled, és ahhoz válasz fajtát, ne bizonyos tulajdonságok alapján, pláne ilyen sarkosan, mert az mindig nevelés kérdése hogy a kutyából a jót vagy a rosszat hozod ki! Mindkettőt lehet...sőt! a rosszat sajnos rövidebb idő alatt!

2009. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Golden retriver a legjobb választás. Mindenkinek szót fogad,imádja az embereket.Akkor sem haragszik ha épp álmában kezdi el simogatni a gyerek,mindig hálás egy jó szóért egy simiért,persze a nevelése fontos de gyorsan tanul.
2009. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én a gyerekhez aranyszínű cocker spániel-t tudok ajánlani =) Nagyon kedves, szerető kutyák. Ilyen van nekünk is és a tesóm 4 éves koráig minden állattól félt, ezért vettek neki egy spánielt. Eleinte félt tőle is, de a kutya türelmes volt, igaz kölyök, de akkor is érezte, hogy fél, ezért próbálta vigasztalni és a végén megszerette és most pedig minden állatot imád és ezt is csak a kutyusának köszönheti.

Én 2 évvel a kutyus megvétele után születtem, de rám is vigyázott mindig. Egyszer még a postást is megugatta, mert odajött hozzám :P De ha a gyerek sír ezek a kutyák odamennek és próbálják megvigasztalni. Ajánlom ezt a fajtát, mert kistestű, a gyerekeket is imádják főleg, ha úgy vannak nevelve. De ez Rajtad múlik, hogy neked mi a legmegfelelőbb.

Sok szerencsét!

2010. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!