Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így élhet teljes életet?

Így élhet teljes életet?

Figyelt kérdés

- Mindennap 2× viszem sétálni hosszú pórázzal.

- Viszem kutyatársaságba, és hozzánk is jönni szokott egy puli.

- Napi tanítás, és futkározós játék. Az apportírozás csak néha érdekli :)

- Nyáron fürdés tóban.


Alapjában én vagyok a falkavezér, otthon, pórázon (még idegen helyen is) mindent meg tesz, amit kérek tőle. Egy régi berögzült csavargó tulajdonsága miatt, ha leveszem a pórázt el fut, szimatol, és bármit tesz bárki, ő nem jön vissza. Csak pár óra múlva. Próbáltam már sok módszert, semmi nem vált be nála. Tudom, hogy a kutyaiskola lenne a legjobb, de megnéztem a környező sulik honlapját, nem voltak a legjobbat ígérők. Persze nagy álom, hogy a Cerberos-ba vihessem, de messze van, és drága is. Nem egy neveletlen kutya,szóval nem élet halál kérdése a dolog.

Tudom, hogy ez tipikus falkavezérségi gond, de már berögzült szokás nála: Nincs póráz=Elszaladok :) 8 éves szuka Golden. 4 éves volt mikor megismertem. Első kutyám, talán ezért is nem sikerül minden. 13 éves lány vagyok.

Végülis a kérdés lényege az lenne, hogy a fenti feltételeket biztosítva lehet-e jó élete a kutyámnak, még akkor is, ha nem sétáltatom póráz nélkül? Vagy ez létfontosságú dolog a kutyák életében?

Ha kérdésetek van, szívesen válaszolok :)


2011. júl. 4. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem létfontosságú, de jó, ha rohangálhat anélkül is. Nekem amúgy fél évembe telt a magabiztos behívás, úgyhogy legyél kitartó.

Hosszú pórázzal próbáltad már? Fogsz egy 10-20 métereset, valami könnyűt, hogy ne érezze igazán, hogy pórázon van, és azon engeded el a kutyát. Húzhatja maga után a földön, nem kell fogni, de ha szólsz és sz@rik rád, akkor rálépsz és behúzod magadhoz.

2011. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is van 2 kutyánk az egyik angol cocker spániel, a másik angol cocker spániel és valami labrador, vizsla keverék lehet. A fajtatiszta mindig jön, ha hívjuk. Úgy tanítottuk meg, hogy mikor oda jött a nevére megsimogattuk. A másik kutyánk csak akkor jön, ha nem otthon a kertben vagyunk, de az utcán meg máshol oda jön.
2011. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

teljesen jó a felfogásod és a mozgatás is de neked kell tudni h ez elég a kutyának, mennyire aktiv.

nem lételeme a póráz nélküli séta ha amugy van lehetősége nagyot mozogni anélkül. sőt! biztonságos neki is. a póráz a kutya védelmére van. főleg ha tisztában vagy vele h sökik és még nem sikerült kinevelned akkor soha ne engedd el kint, gondloj bele elég egy dekeft mellettetek megijed és világgá megy, meglát egy macskát v vmit és elfut, elütheti az autó. maradjon csak pórázon, vezesd magad mellett, menjetek arra amerre te akarsz, te vagy a főnök.

és igen jó élete van így:-)

2011. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Nagyon szívesen lennék annak a kutyának a helyében. Arra célzok hogy nagyon is jó az élete. nem lételem a póráz nélküli sétálás. Ne görcsölj!
2011. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Van lehetősége mozogni. Van amikor séta közben futunk is :)
2011. júl. 4. 12:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az elfutás ugye nem jelenti azt, hogy nem szereti a családunkat és a helyét? Mert utána mindig visszajön, csak... nem tudom :)
2011. júl. 4. 12:30
 7/9 anonim ***** válasza:

10-15 méteres madzag. Vékony-könnyű. Egy ideig szaladgáljon vele,miközben húzza maga után. Meg fogja szokni, hogy rajta van. Ha már természetes neki a hosszú, amikor elszalad, bizonyos távolságban megfogod a pórázt. Amikor megakad a kutya, mondod, hogy hozzám. A pórázt azonnal le a földre és ráállsz ,ha nem jönne, hanem újra elszaladna, meg tudod fogni újra.

A másik---ultrahang síp.

Fújod-vacsora előtt, aztán ha már ismeri, odajövetelkor juti.

2011. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kutya tudja miről van szó, amikor hívom. De mintha még élvezné is ha kergetem. Vagyis tudom, hogy ezt nem szabad, de másképp egyszerűen nem lehet megfogni. Lehet köze ahhoz, hogy a húgom itthon szokott vele fogócskázni? Akkor kergeti a kutyát, aztán jól megdögönyözi :)) És szerintem élvezik mindketten. Lehet, hogy ettől van ez az elszaladás? De hát ez csak mostanában van, a kutya pedig szökött már előtte is...

A másik gond az, hogy mikor már közel vagyok az hozzá, már mögötte, akkor tudja, hogy haragszom, megáll és lefekszik. És ilyenkor meg már nem büntethetem meg, amikor direkt megvárt. Mit tegyek? Akkor gondolom a vége az lesz, hogy csak pórázzal sétáltassam, ugye? :)

2011. júl. 4. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt tartsd be, és jó lesz a behívása is. Ha tudja, de nem csinálja, akkor valami nem stimmel azzal a falkavezérséggel mégsem.

Egyébként attól hogy megvár téged, még rosszat tett. Nem kell feltétlenül megbüntetni, de fogd meg és vidd vissza pontosan oda, ahova hívtad, mindig. Időbe telik, de megéri.

2011. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!