Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire birják a kutyák a...

Mennyire birják a kutyák a meleget?

Figyelt kérdés
10. emeleti panelban lakunk albérletben. Félek, hogy a kutyusom nem birja majd nagy hőséget nyáron!
2008. febr. 26. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legnagyobb hőségben kb 30-32°C lehet panelban.Az udvaron tartott kutyának annyiból jobb a helyzete hogy elbújhat árnyékban viszont azt hiszem ott is van nyáron 30°C. Sok víz kell hogy legyen amit megihat.
2008. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen színű a kutyád, illetve hogy milyen hosszú a szőre. A fekete kutyák nehezebben viselik a meleget. Általában nyáron, a hosszú szőrű kutyák szőrét le szokták vágni kb 3-5 mm -re hogy könnyebben viselje a meleget. Panelban sötétítést és ablak nyitva hagyást javaslom. És sok vizet.
2008. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák olyanok mint az emberek.36° melegben ők is ájulldoznak.Nyáron vigyázni kell a kutyákra.Semmi esetre sem szabad a napon hagyni.Hallottam,hogy tavaj nyáron rengeteg kutya kapott hőgutát és napszúrást.
2008. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
mi is a 9.-en lakunk.megszenvedtük nagyon a meleget,de az enyém 11 éves és 10 hónapos.levágtam kicsire a szőrt ,ha nem voltam otthon a "leghidegebb" részbe a fürdőbe letettem egy vizes törölközöt,hogy azon legyenek.Amennyiben otthon voltam,akkor félóránként vizes kézzel áttöröltem a testüket,vagy permeteztem .Minnél idősebb egy kutya annál érzékenyebb a hőségre.Du-án nem is szabad levinni ,csak reggel és este felé,mert epilepsziás görcsöt,vagy akár szívmegállást okozhat náluk.
2008. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!