Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek után jöhetne az új kutya?

Ezek után jöhetne az új kutya?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk, egy az enyém, másik a testvéremé. Az enyém most fogja elvégezni a kutyasuliban az alapot, a másik kutyust is így tanítjuk, sulis módszerrel. Minden nap egy fél órás séta reggel, ugyanez este, reggel általában bicajjal, görkorival. A héten 1-2szer 2-3 órás séta. Na most, nemrég voltunk nagymamámnál, ahol rengeteg befogadott keverék kutyi van. Nevelés az nulla, kicsi a hely, enni nem tudom hogy esznek, séta nincs, de nincs rossz dolguk...

Na én, megláttam egy kutyát, aki nagyon szimpatikus volt nekem, kicsit félénk, kb 3 éves, odajött hozzám, a tanult módszerekkel üdvözöltem, utána követett, stb. És az lenne a kérdésem, hogy időbe beleférne, de szerintetek jöhetne még egy kutya? Szerintem igen, d más válaszára is kíváncsi vagyok. Meg tudnám még tanítani a fegyelemre? Elvileg a 10 éves kutyát is lehet tanitani... Amig meg nem győződök arról, hogy jó helye lenne, apéékat nem kérdezem meg.


2011. júl. 3. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Nálunk is 3 kutya van tegnap óta ( befogadtunk egyet,illetve besétált,és itt ragadt ),és ráadásul mind az enyém,a párom nem igazán kutyás. Szerintem nem nagy a különbség.Az egyik a meglevő kettőből szintén befogadott, tíz éven felüli,és nagyon sok dolgot megtanítottam neki egy év alatt. Szóval szerintem igen :)
2011. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben, én is igy gondolom, köszi
2011. júl. 3. 20:39
 3/8 nory0722 ***** válasza:
100%
Nekem 2 kutyám van,általában egyszerre foglalkozom velük és a sulin meg biciklizésen kívül mindent egyedül csinálok kettőjükkel. Stálni is sokszor egyedül viszem őket. Szerintem ha időd és pénzed van rá,hely is van elég,és a másik 2 kutya is jól kijön vele,akkor vágj bele! Tanulni persze,hogy tanulhat. Az én beagle-m lassan 4éves,de még mindig tanul új trükköket. A lényeg,hogy először a helyet szokja meg,ne legyen félénk,és utána tanítsd. Én menhelyen vagyok önkéntes,sok kutyánál bevált módszerem: heti 2x viszem sétálni őket,amelyik félénk,nem sétált még,azt az első 2-3 hétben csak kiviszem,had tudja,mi az a séta. Had szokja meg és élvezze,csak utána tanítom. Így ennyi idő alatt kialakul egyfajta bizalom és kötődés,utána könnyebb tanítani is.
2011. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor jöhet :D
2011. júl. 4. 11:33
 5/8 A kérdező kommentje:
óóóóóóóóó.. nem is ezt akartam kiemelni. na mindegy, ha valaki gondolja, akkor azért még szivesen meghallgatom a véleményét :D
2011. júl. 5. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutya az egy alkalmazkodó lény, lehet kicsit nehéz lesz hozzá szoktatni, mert ez már ezt szokta meg...lehetőleg próbálj meg vele többet foglalkozni eleinte, mint a másik két kutyával, mert depressziós is lehet, ha félénk természetű.Ha egyéb kutyával kapcsolatos kérdésed van, nyugodtan kérdezhetsz, nekem ez a foglalkozásom, és hobbi szinten is űzöm...kutyákat tenyésztek, konkrétabban Pit Bullokat :)
2011. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sztem igen. Ha a kutyáid jól vannak nevelve, akkor nem lesz semmi gond. Igen, elvileg meg lehet tanitani, az én kutyám is ilyen korban. Tanult meg néhány dolgot. Ugy hogy sztem igen :)
2011. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na, akkor most jöhetnek apáék :D
2011. júl. 6. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!