Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeret engem? Mi lehet a...

Nem szeret engem? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 8 éves Golden Retriever szukánk. A nevelőapukám kutyája, én 4 éve ismerem. Amióta elköltöztünk, egy kennelben van, mert ki tud bújni a kerítés között.

Ilyen a kerítésünk, csak nem fehér: [link]


Szóval mindig elszökött, ezért anyuék épíettek neki egy kennelt. Körülbelül másfél éve kezdtem el vele foglalkozni. Értsd: Rendszeres séta, játék, néhány trükk tanítása. Jutalomfalatot használtam mindig, ha valamit szerettem volna tőle, most már simiért is csinálja. Ha kiengedem már nem szökik el, tudja, hogy nélkülem nem mehet a kerítésen kívűlre. Ül, fekszik és pacsit ad. Ha eldobok valamit visszahozza, és odaadja. Múltkor viszont a húgom adott neki egy szelet száazkenyeret, én meg nem voltam ott, és utána nem tudtam mi van a szjában. El szerettem volna venni, és nem adta oda. Nem morgott meg semmi, csak megmakacsolta magát. Utána jött a testvérem, hogy csak kenyér.

A másik gondom az, hogy ha leveszem róla a pórázt egy idegen helyen, tehát nem a kertben, akkor elszalad, és nem jön vissza, pedig hívom. Otthon, ha a macskának szólok is szalad a kutya. Persze meg tudom fogni, és egy idő után lefekszik és ott bevár engem, szóval ha igazán szökni akarna gondolom nem ez lenne. De nem értem miért csinálja ezt. Nem szeret engem, és azért szalad el? 13/L


2011. júl. 3. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Hja nem tanítottasd meg neki a behívást hogy várod el hogy visszajöjjön? Tanítsd meg nek!
2011. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus falkavezérségi gondok.

[link]

2011. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyomorult kutya egy kennelben él? Ez a kerítés meg nem alkalmas kutya tartásra, előbb ezt kellett volna lecserélni.

Szegény örül ha kint lehet, és mivel a kajás példa is mutatja, hogy falkavezérségi gondok vannak, így esze ágában sincs visszamenni hozzád.

2011. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ez nem jelenti azt, hogy nem szeret? Nekem ezek túl szigorú dolgok, amit ott leírtak. Nem akarom azt suggalni felé, hogy csak a maradékot kapja, és hogy én vagyok a legfontosabb. Azt szeretném ha úgy gondolna rám, mint valakire, akit nagyon szeret, és akit nem szabad elhagynia. Pl. séta közben. Vagyis, hogy főnök vagyok, hanem egy barát :)
2011. júl. 3. 15:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem egy kis kennelről van szó, a kert szinte egész hátsó része be van neki kerítve :)
2011. júl. 3. 15:59
 6/10 A kérdező kommentje:

*Vagyis, hogy NEM főnök vagyok, hanem barát :)


És köszönöm az összes választ. Felpontozva :)

2011. júl. 3. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha barát akarsz lenni, akkor viseld el, hogy így kezel. A kutya nem ember, másként "működik". Ha ezt nem fogadod el, akkor ne várj tőle komolyabb engedelmességet sem. A kutya falkaállat, kell neki egy falkavezér. Ha nincs, akkor ő lesz az, akkor viszont nagyjából azt fog csinálni, amit akar. Néha megcsinálja amit kérsz, mert jó játék, de ha olyanja van, magasról le fog tojni a továbbiakban is.

A szeretetet meg pláne ne abban mérd, hogy mennyire csinálja meg azt, amit mondasz... Lehet, hogy a szüleid téged így terrorizáltak, hogy "ha szeretsz, akkor elmosogatsz mire hazaérünk", de ez nem így működik :)

2011. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A főnökséggel egyébként pont ezt sugallod felé, hogy sokat törődsz vele, szereted, megkönnyíted az életét azzal, hogy leveszed a válláról a vezetés terhét, és nyilván melletted fog akarni maradni, ha te jelented neki a biztos pontot. A falkavezérséggel csak erősíted a kapcsolatodat a kutyával, ezt bárki megmondja, aki próbálta már.
2011. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
13 éves vagy, ezért nem érted miről van szó! Mentségedre legyen mondva, hogy nagyon sok felnőtt sem érti. A kutya abban az értelemben nem tud szeretni, ahogy az ember. Ők teljesen másképp működnek. Azt a fogalmat sem ismeri, hogy "barát". Számára kétféle minőség létezik, a vezető és a követő. Csak alá-fölé rendelt viszonyt tud értelmezni, mellérendeltség nincs. Tehát vagy te vagy a vezető szerepben, vagy ő. Neki nagy megkönnyebbülés, ha leveszed a válláról a terhet és követhet téged, ezért lesz hálás, az egyszerűség kedvéért mondhatjuk, hogy ezért fog szeretni. Visszamenni akkor fog, ha feltétel nélkül elfogad téged felette állónak. Gondolj bele, ha téged egy barátod hív, akkor lehet, hogy nemet mondassz neki, mert esetleg van jobb dolgod, de ha édesapád, akkor valószínűleg nem állsz le vele kötöszködni, hanem engedelmeskedsz.
2011. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm. Az utolsó monddatod volt az, amitől megértettem a dolgot :) És így visszaolvasva mindenkinek igaza van. Köszönöm :) Akkor most meg van a program!
2011. júl. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!