Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs nyakörv ellenére...

Kullancs nyakörv ellenére tele a kutya kullanccsal. Ki adja vissza a nyakörv árát?

Figyelt kérdés

5 ezer forint körül volt a nyakörv ára, amit az állatorvosnál vett anyukám a kutyának. Kimentünk a telekre és estére 3 kullancs is volt a kutyába. Akkor mi értelme van, ha nem is véd a kullancs ellen? A csomagolása persze már nincs meg... Az állatorvos nyilván nem adja vissza az árát, akkor hova forduljak?

Remélem nem az lesz a válasz, hogy ha nincs nyakörv, akkor nem 3, hanem 13 kullancs lett volna benne...


2011. jún. 21. 18:35
1 2
 11/12 anonim válasza:
Az előttem szólök kb. le is írták ezeknek a készítményeknek a lényegét. Amit még fontos tudni, hogy az sem mindegy, melyik nyakörvet választja az ember, lényeges különbségek vannak pl. a Kiltix és a Scalibor között is.
2011. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:


1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon.


2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.

Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.


A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!

2016. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!