Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a sharpei? És...

Milyen kutya a sharpei? És kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy sharpei kutyát de nem tudom h mit kell neki enni adni meg h mennyit mozog... Mégiscsak elég furcsa 1 kutya:) (és nem keverékre gondolok itt hanem fajtisztára)
2009. márc. 24. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég makacs természetű, mindenképpen nevelést igényel, ez kutyasulit jelent, ami ugye anyagi teher.


Gyakoriak a szőr-, bőr-, és szemproblémák náluk, főként ha nem jó helyről származik, ez állatorvosi kezelést és szintén anyagi terheket jelenthet.


és végezetül egy jó helyről származó kutya, megbízható tenyésztőtől, törzskönyvel nagyon nem olcsó.


Ha ezeket tudod vállalni akkor vágj bele! Egyébként egy megfelelően nevelt shar-pei nagyon aranyos, hűséges társ.

2009. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
az előző válaszoló szinte csak rosszat írt róluk.Nekem 2 shar pei em van az egyik elmúlt két éves a másik 8 hetes:))és IMÁDOM őket:)Rendkívül jó természetű kutyákról beszélünk ha a shar peit említjük:D CSALÁD CENTRIKUS IMÁDJA A GAZDÁIT ÖRÖMET SZEREZNEK MINDEN NAP HA HAZA ÉRSZ ÚGY CSÓVÁLJA A FARKÁT H SZINTE LEESIK SOSE BÁNT MÁS KUTYÁKAT EMBEREKET MEG VÉGKÉPP IMÁD JÁTSZANI,ÉS HA NEM VAGY OTTHON EGÉSZ NAP CSAK ALSZIK,de persze egyben mozgékony is,barátságos,figyelmes,nem ugat sokat de ha sor kerül rá akkor elég erőteljesen!!Az ismeretlenekkel eleinte tartózkodó néha morog is rájuk de csak akkor ha érzi az emberken h félnek tőle de ez csak pár percig tart,fél óra múlva meg már úgy simogatja az az "ismeretlen" ember ahogy csak akarja!!Imádja a gyerekeket.Nagyon tiszta kutya, a legtöbb kölyök már a "gyerekszobában"szobatiszta lesz.Kikerüli a pocsojákat,hiszen utálja a vizet xDegyéblént mint minden kutyának ennek a fajtának is vannak rossz tulajdonságai pl önfejű ha mondod neki h balra akkor jobbra megy de ez csak kölyök korában figyelhető meg felnőtt korára kicsit lehiggad ja és utálják a köröm vágást xDde én igazából nagyon imádom ezt a fajtát szóval nem tudok rossz tulajdonságokat írni..de a betegségekről írok még pár sort.A leggyakoribb a szembefordulás:A felső az alsó szemhéj külső szélének a befordulásáról van szó.A befordult szemhéj és a szempillák a szaruhártyát folyamatosan irritálják.Könnyfolyás, gyakori pislogás alakul ki. Súlyosabb és elhanyagolt esetekben a szaruhártya károsodhat. Ilyenkor sürgető a műtéti megoldás.Néha elegendő a szemhéj felöltése (esetleg többször is), de gyakran megfelelő bőrterület kimetszése szükséges.Egyébként ezt egyzserűen megúszhatod én mindkettő kutyámat egy olyan tenyésztőtől vettem aki a kutyákkal alszik eggyütt vannak egyfolytába 15 shar pei e van,és rettentően oda figyel rájuk egyik kutyájának se kellett felvarrni a szemét így az enyémemnek se,mondjuk az ilyen emberektől vett kutyák drágábbak...Egyébként a normális shar pei ek 80.000-150.000Ft ba is kerülhetnek.Remélem hogy segítettem:)))))
2009. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szaporítók árai 20-50 ezer Ft között.

Törzskönyves kutya 50-100 ezer Ft között.

Jobb vérvonalú sharpei 100-200 ezer Ft között.

Import vérvonalú, értékesebb vérvonalú, garanciás kiskutya 200-300 ezer Forint között.

megjegyezném, hogy sharpeit csak egészségügyi garanciával érdemes venni!!!

2010. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ő nagyon cuki!


[link]

2011. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézz itt körül, sok a hasznos infó és ha kérdezel, készségesen segítenek is:

www.peppenero.atw.hu

2011. febr. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!