Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám nem...

Mit tegyek ha a kutyám nem jön vissza, ha meglát egy másik kutyát?

Figyelt kérdés
Egy négy éves tacskó,németjuhász,farkas keverék kutyám van és ha nincs kutya a közelben, vagy egy másik kutyával játszik, egyből visszajön ha hívom, de ha nem játszik éppen és meglát egy másik kutyát, akkor hiába szólok neki mérgesen vagy határozottan vagy akár szépen, nem hajlandó vissza jönni és úgy tesz mintha ott se lennék. Mitcsináljak hogy hallgasson rám abban a percben amikor meglátja a másik kutyát?
2009. márc. 21. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Többet gyakoroljátok a behívást(hosszú pórázzal), esetleg tanítsd meg sípra jönni.
2009. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapkiképzés része, hogy a kutyád behívható legyen.

Lehet "gyere"-re, füttyre, sípra. Nagyon sokat kell gyakorolni, azért legjobb kutyaiskolában, mert ott más kutyák között tanulja meg.

A hosszú póráz (szárítókötél) jó ötlet, jutalomfalat.

Gyakorold sokat más kutyák között.

2009. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor fog meg és ültesd magad mellé.várd meg míg a másik kutya elmegy vagy már annyira nem izgatja hogy ott van.ezt nagyonsokszor játszátok el
2009. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köcchy mindenkinek majd megfogadom a tanácsokat :)
2009. ápr. 3. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy 6 hónapos Shih-Tzu-m van. Nekem is ez volt a gondom h nem jött vissza ha hívtam.

Nekem a jutalmazás vált be! Mindig vittem magammal egy kis jutalomfalatot, amit megkapott ha visszajött. Ettől nem hízik el a kutyus, de megjegyzi h ha visszamegy hozzád, akkor kap valami finomat is. Én elneveztem a jutalomfalatkákat FINCSI-nek, mintha egy vezényszó lenne. Amint kiejtem a számon a kutya már ott is terem és követeli :D Hogy mégjobb és még gyorsabb legyen az eredmény, szerintem guggolj is le amikor behívod, mert akkor egy szintre kerülsz vele és nem érzi magát alsóbbrendűnek. Nagyon fontos az is h dícsérd meg ha visszajött hozzád.

Az elején még annyit tehetsz h megszokja h kap tőled valami finomságot az ha meglátsz egy másik kutyát fogdd meg, ültesd le magad mellé, ne engedd h a másik kutya felé nézzen csak rád figyeljen és adj neki jutalomfalatkákat.

Nekem ez vált be!

Remélem tudtam segíteni neked!!!

Üdv: Nadett

2009. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!