Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a dalmata?...

Milyen kutya a dalmata? Úgyértem okos kutya? Intelligens? . Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen vagy volt ilyen kutyája az mit tapasztalt?
2009. márc. 21. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Küldtem privátot.
2009. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs és nem is volt, de ismerek párat. Jópofa, családcentrikus - ezt mondták róla a gazdái.

Viszont a tenyésztése során nem az iq volt a lényeg, mivel kísérőkutya volt, ezért nem a legokosabb. Inkább átlagos. De nem is kell Einsteinnek lennie, nemigaz? :)


Az ára is átlagos, 30-70e között mozognak.

2009. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a dalmaták buták, pedig nem igaz. Okosak ők, csak máshogy, nem úgy mint egy német juhász. Az én dalmatámnál a nevelés során a jutalomfalatok nagyon jól beváltak, mint motiváció. Sok féle trükkre megtanítottam, amit élvezettel csinál. Csak nevelés kérdése, milyen kutya lesz belőle.Bár igaz arra számítani kell, hogy eléggé makacsok :-) Nagy a mozgásigényük, imádnak sokat rohangálni. Későn öregedő fajta, szép korokat élnek meg. Az én dalmatám lassan 11 éves lesz, kicsit hisztisebb lett, és színésznői jelleme még jobban előjött, de még mindig mindenkit lefut, amikor sétálunk. És átlagban egészséges fajtának mondható.

Egy dolog van, amiről tudok, amire nagyon oda kell figyelni: genetikai rendellenesség miatt előfordulnak süket egyedek, amit nem lehet orvosolni.

Nem egy vérmes házőrző, de jó jelzőkutya.

2009. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 8 éve van egy dalmata kislány kutyám.

Okos, engem valaki bántani akar, azt megharapja...

Meg tudtam tanítani pacsit adni, ülni, pitizni, állni, feküdni, meg jósok mindenre, felugrani, stb...

Kiskorába cipőket lopkodott az ajtó elől, de az enyém egy életen át lyukakat ás az udvarban :] Először 12-t ellett, aztán 16-ot, utoljára hármat.

10 ezerért láttam eladó dalmatákat.

Régebben is postakocsiknál tartották őket, úgyhogy ügyesek, az biztos :]

Ha minden nap foglalkozol vele, persze nem szigorúan minden nap, de úgy, mint egy baráttal, akkor összelehet vele hangolódni nagyon.

Amikor kisebb voltam, először vittem sétáltatni, elhúzott a pórázzal. Amikor észrevette, hogy mi történt, odajött próbált "felnyalni" a földről, aztán mentünk tova :]

2009. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A számok, hogy utoljára hármat, az az ellésre vonatkozik, csak azt kifelejtettem, bocsi :$ Szóval először tényleg nagyon sokat szült.
2009. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szép kutyus, és kölyökként nagyon barátságos is, de azt tapasztaltam, hogy hajlamos meghülyülni!!Az utcámban lakott régen egy ilyen kutya, nagyon ugatós volt, pedig gyerekkora óta ismertem, és nem békélt meg. Persze a gazdájával más, és ez a neveléstől is függ. Lehet, hogy csak rossz helyről vették én meg rosszul ióítéltem meg...Egyébént tényleg aranyos kutya az elbeszélések alapján, és jó jelző is, csak én ugytűnik félreismertem hála annak az antiszociális példánynak!

Sok szerencsét!!

2009. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem is buta kutya szerintem, sőt, bár az tény, hogy elég komolytalan. Amolyan örök kölyök, mindig játékos meg élénk marad, de teljesen jól nevelhető, tanítható. Egyébként inkább makacsnak és önfejűnek szokták nevezni őket. S ahogy én tapasztaltam, teljesen jól elvan a kisgyerekekkel: egyszer idetódult édesanyám egész osztálya, majdnem harminc darab 8 éves gyerkőc, és mind a kutyát kezdték nyúzni, ez meg csak képen nyalogatta őket, és élvezte, hogy ennyien foglalkoznak vele. :)
2012. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!