Mit tegyek ha fél a kutyám?
Ha húzod vigyázz,hogy ki le ne csússzon a nyakáról a póráz.
Ha az én kutyám megunja a sétát őt se lehet máshogy elrángatni csak húzva.Volt,hogy mögé léptem,hogy meginduljon.5 perc múlva megint megsértődött,leült. -.-"
Ha kis testű kutya akkor talán egy kis ideig vihetnéd a kezedbe.
Ha fél akkor nem szabad elkezdeni dédelgetni nyugtatgatni. Hanem az a lényeg, hogy te is nyugott maradj és akkor talán átveszi az idegállapotodat. Ha ez sem válik be próbáld meg valami kellemes dologgal összekötni a sétákat, mint pl. a kedvenc jutalomfalatja.És szerintem ne kezd el ráncigálni hanem vedd rá, hogy magától jöjjön ki(kajával csald ki).És ebben az esetben azt is hagyhatod, hogy elöl menjen, hogy felfedezhesse a terepet.Nem szabad erőltettni.Hogyha úgy gondolod, hogy a szagoktól fél akkor kezdjetek el futni, hogy ne legyen ideje szaglászni.
Sok szerencsét a kutyussal. :)
Ha fél, ülj, vagy térdelj le mellé, ugy, hogy érjetek össze. Igy veszi át a te nyugodtságod. Ne simogasd, és ne beszélj neki. Ezt igy nyugodtan lehet egy pár alkalommal. Rá fog jönni, hogy senki nem akarja bántani az utcán, és majd magától elindul, akkor érdemes neki egy kis jutalomfalatot adni.
Nem szeretnélek megbántani, de ha ilyen, akkor nembiztos, hogy a legjobb kutyát vetted meg. Egy egészséges, jó idegrendszerű kölyökkutya, kiváncsi, érdeklődő, és nyitott a világra. Ez nem normális viselkedés.
Képzeljétek már magatokat a kutya helyébe!
Kicsi vagyok, félek és még a nyakamat is rángatják!
Ha te kiskutya lennél, ettől lenne kedved menn???
Eleinte állj meg, és várd, hogy elindul kíváncsiskodni valamerre. Menj utána. Ha magától halad, akor jutalmazd, dícsérd, bíztasd. Ha már egy részen nyugodtan, oldottan viselkedik, akkor azon a helyen kezdd el irányítgatni. Ne pórázzal, szóval. Csalogad magad mellé, ha megy veled, jutalmazd. Ha valahol megint megijed, állj meg és várj.
Ilyen esetben igaz, hogy nem szabad nyugtatgatni, meg simogatni, de azért elrángatni sem kell! Ha ott állsz mellette tök nyugodtan, akkor feloldódik, aztán el terelheted a figyelmét valami feladattal (ül) amit aztán megjutalmazhatsz.
Jó élmény kell legyen a séta, akkor hamar belelkesedik!
Semmiképp se húzkodd. Te se szívesen csinálsz olyat, amit nem szeretnél, és minél erőszakosabbak veled szemben, annál jobban ellenállsz.
A kutyanevelés egyik legfontosabb pillére a pozitív megerősítés. Ha húzkodást folytatod, csak azt éred el, hogy a séták alatt feszült lesz, és sosem fogja igazán jó dologként értékelni, mert kölyökkorában csupa rossz élmények érték a séták alkalmával (félelem, erőszakoskodás, rángatás).
Kicsi, minden és mindenki idegen, hatalmas és félelmetes a számára, a köztetek lévő kapcsolat sem olyan bizalmas és jó még, hogy rád hagyatkozna.
A hám maradhat, így nem tudja kirántani a fejét, nem veszik el.
Legyél végtelenül türelmes, kedves és nyugodt vele! Amilyen a te kisugárzásod, olyan lesz az övé is. Ha ideges és feszült vagy, ő is az lesz.
Hagyj neki időt. Az ő orra és füle sokkal érzékenyebb, mint a tied, ha egy helyben áll, akkor is millió szagot és hangot érez és hall, és ezt mind be kell fogadnia, fel kell dolgoznia.
Vezesd rá, hogy a séta jó dolog. Lehetőség szerint a pórázt mindig tartsd lazán. Guggolj le elé, hívd magadhoz (esetleg keltsd fel az érdeklődését játékkal, jutalomfalattal). Ha hozzád megy, jutifali/játék, és hátrálhatsz tovább. Így ő valójában nem is a pórázon megy, hanem a te hívásodra reagál csak.
Érdemes a pórázon való sétát olyan környezetben gyakorolni az első pár alkalommal, ahol biztonságban érzi magát (kert, lakás).
Türelem, pozitív megerősítés!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!