Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen súlyú kb. egy extra...

Milyen súlyú kb. egy extra mini máltai selyemkutyus?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kislányt április május környékén, minél kisebbet. Minimum hány kg a kifejlett kutyus súlya?
2009. márc. 16. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Extra mini máltai selyemkutya tulajdonképp nincs.

A máltai fajtaleírása szerint 3-4 kg és 21-26/20-24 cm magas. Az ennél nagyobb, illetve kisebb kutyák nem felelnek meg a fajtaleírásnak, tehát nem nevezhetőek máltai selyemkutyának.

Úgy mint a yorkinál, a máltainál is szaporítók a fajtaleírásnak nem megfelelő kutyákat adják "extra mini" néven, azonban ezek a kutyák nem nevezhetőek máltainak, yorkinak, versenyen, tenyésszemlén nem indulhatnak, fajtaként nem szaporíthatóak.

2009. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az extra mini egy hangzatos elnevezése a mérethibásnak.

A standard-től való eltérés tulajdonképpen tenyésztésből kizáró ok, ezért aztán ki kellett találni valami amitől mégis el lehet adni drágán!


Ennek nem szabad bedőlni!!!!

Sem a yorkinak, sem a pincsinek sem a máltainak nincsen extra mini változata.


Az ilyen mértékű eltérés nemcsak hogy tenyésztésből kizáró ok, de nagyon komoly, akár halálos egészségügyi problémák forrása is lehet!!

2009. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat, de akkor valamit nem értek. sok tenyésztőnél(akinél látszik hogy Tényleg mindent megtesznek a kutyusokért és nem pénzért csinálják) mégis vásárolható mini és extra mini kutyus.
2009. márc. 17. 19:21
 4/12 anonim ***** válasza:

én 23.59

Aki ilyen kutyát árul, az nem teheti ezt törzskönyvvel. Valószínüleg már a szülőknek sincs, vagy felülbélyegzett, hiszen eltérnek a standardtól, tenyésztésre nem alkalmasak.

Én nem nevezném tenyésztőnek, aki a fajtaleírástól eltérő kutyákat árul.

A tenyésztő legfőbb célja, hogy a fajtának megfelelő külső és belső tulajdonságokkal rendelkező egyedeket tenyésszen a fajta továbbélése, fejlődése szem előtt tartásával.

Lehet, hogy úgy gondolod, hogy szeretik a kutyákat, de ártanak a fajtának, tulajdonképp mutáns egyedeket (gyakran közeli rokonokat, akik hordozzák az eltérő gént) tenyésztenek tovább.

Véletlen születhetnek nem megfelelő kölykök, felelős tenyésztő azokat ivartalanítási kötelezettséggel ad el, hobbi áron. Ha sok ilyen születne, ott a szülők tenyészképességével probléma van, őket szintén ki kell vonni a tenyésztésből.

2009. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!Sok tenyésztőt' felhívtunk az ilyen kisebb termetü kutyák miatt, a legtöbben azt mondták tényleg nem érdemes tenyészteni, csak hobby célra.De láttam már tenyészszemlés(nemtudom pontosan) tk.-s meg stb. kis extra mini fiút. Nem tudom hogy érhették el, hogy tk-zva legyen..
2009. márc. 17. 19:50
 6/12 anonim ***** válasza:

3 eset lehetséges:

születésekor megkapta a törzskönyvet és azóta nem bélyegezték felül (amikor kiderült, hogy kilóg a standardből), mert se tenyésszemlén, se kiállításon nem volt.

Nem extra mini, csak azt mondják rá, aztán a kölyke majd érdekesen nagyra fog nőni (láttad a kutyát? vagy csak képet?)

Nem neki van törzskönyve. Ezt egy chipolvasóval megnézheted, ellenőrizheted.

2009. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Képen láttam.

Eddig nem is tudtam, hogy ez így van, köszi a felvilágositást! mostantól nyitott szemmel fogk járni ezügyben. :)

2009. márc. 17. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha pénzt adsz ki egy kutyáért, aki azt szeretnéd, hogy sok évig a társad legyen akkor érdemes jól meggondolni, hogy kitől veszel.

Ezen az oldalon találsz egy-két hasznos infót, hogy mire figyelj.

[link]

2009. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is vettem méregdrágán egy extramini yorkí kislányt akire egy kisebb vagyont költöttem, olyan egészségügyi problémái vannak. A tenyésztő elintézte annyival, hogy ő megmondta, a kutya csak 5 évet fog élni.Persze ő ezt nem említette amikor kifizettem a kutyust. Azóta már magyarázkodik, mert ebből még problémája is lehet.
2009. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

mi vettünk egy mini máltait(?) azt mondták akkora lesz mint egy növendék macsek, hát már 3 hónaposan 2x akkora. de mostmár mindegy...

multkor láttam extra mini yorkit, hát az még az öklömnél is kisebb volt... :S tényleg ne vegyetek ilyen kutyust!

2009. jún. 7. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!