Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok vagy mit nem? !

Figyelt kérdés
arról lenne szó hogy a nagymamám kutyája meghalt nemrég és most szeretnénk neki ajándékozni egyet. igazából a menhelyről szeretnénk hozni.olyan középtermetűt.mindegy hogy fajtatiszta-e vagy sem, csak ha mégis tudnánk milyen fajta mixe akkor abból mit ne. kertben lenne, nagymamám egyedül él ezért házörző legyen.estére bemehet aludni a házba.melyik az a fajta amelyik nem kanászosodik el nagyon ha nincs nagyon nevelve.én nevelném csak 2 hetente találkozok nagymamámmal.
2009. márc. 16. 21:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vagyis a házat is tudja őrizni, ne ásson a kertben. terrier félék szóbajöhetnek?
2009. márc. 16. 22:14
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

apámnak rottweilere van nővéremnek huskyja

roti: jóházőrző kedves aranyos a gazdájával és olyan cuki

husky: elmegyek melette és már meg akar harapni azt hiszi ,hogy elakarom veni a kajáját lelopja apizámat az asztalrólés hihetetlenül makacs átvágnám atorkát ha tehetném.mind1 mien a kutya se husky ne legyen.

2009. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%

BEAGLE:D

egyszerűen imádnivaló ez a kutya, nekem van 2 Beagle kutyám és valami iszonyat aranyosak, kedvesek és hihetetlenül okosak, mintha tudnák az ember gondolatát:)

Igaz makacs egy állat hisz vadászkutya, de én egyszerűen beleszerettem amikor megláttam őket:) annyira édesek, meg ahogy tudnak nézni:D

2009. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fajtiszta (amerikai) staffordshire terriert vagy keverékét találni menhelyeken. Én tudom ajánlani. Nagyon jó házőrző és egyébkánt kezesbárány. Nem kell több nevelést fordítani rá, mint más fajtákra és a kertben a mozgásigényét is kiélheti. Az én régi kutyám ásós természetű volt, a mostani egyáltalán nem. Szerintem ez nem csak fajtafüggő. A menhelyen is viszik sétálni őket, ott meg tudják mondani milyen természetű, mik a szokásai. Ha idősebb, nehezen kezelhető nehogy elhozzátok, mert ahhoz, hogy helyrebillentsétek már komolyabb hozzáértés szükségeltetne. Ha nyugodt természetű, kiváló társa lesz a nagymamádnak és nagyon fogják egymást szeretni. Az én nagymamám imádja a kutyámat!

Azért egy harapós kutya táblát mindenképpen akasszatok ki a kapura, így ha betörnek nem terheli felelősség a nagymamádat, se a kutyát.

Sok sikert az új kutyushoz!

2009. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Tök jó kutyák, de nem látjátok, hogy egy nagymamának lesz, és házőrző hajlamokkal lehetőleg? Tudtommal a husky és a beagle nem házőrző, de még csak nem is nagymamának való könnyű kutya...
2009. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb, ha elmentek a menhelyre és ott megkérdezitek az ott dolgozókat. Ők ismerik az ott lévő kutyák természetét, tudják, hogy melyik az a kutya, amelyik megelégedne egy keri házörző szereppel, nincs szüksége napi munkára, sétára. Ez lehet bármilyen fajta, akik orr dolgoznak, azok ismerik az ott lévő kutyák természetét.

(Egy beagle pl. valószínüleg erre nem alkalmas, hiszen nem házörző, napi sétára, munkára, több óra foglalkozásra van szüksége.)

2009. márc. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Puli jó házörző,könnyű és nem ássa fel a kertet!:)
2009. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én talán az erdei kopót ajánlanám, ez a kutya fajta nagyon okos, szfogadó, középtermetű, azt nem tudom hogy felássa-e a kertet :)
2009. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
sztafim van nekem is, szívesen ajándékoznék nagymamámnak olyat,mert imádom ezt a fajtát. de nem tudná megnevelni.egy olyan kutyusra gondoltam aki könnyen nevelhető.a sztafikat viszont kemény kézzel kell fogni. meg azt szeretném hogy az én kutyámmmal aki most 7 hónapos jóba legyen amikor megyünk oda, mert az előző kuytusnál mindig gyorsan kellett "bemenekíteni" a házba.a roti és a husky nem középtermetű, de azért köszi:) erdei vagy erdélyi kopó? erdélyi nem közép termetű
2009. márc. 17. 08:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azok lehetnek a legjobbak, akikről nem lehet tudni, hogy milyen mixek. Szerintem is el kell menni menhelyre és ott az önkénteseknek elmondani, hogy hova, kinek kellene a kutyus. Tapasztalatuk alapján a legmegfelelőbbeket fogják ajánlani.
2009. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!