Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11kiskutyát fel tud nevelni...

11kiskutyát fel tud nevelni egy nagy testű kutya?

Figyelt kérdés
?
2009. márc. 13. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

felnevelni feltud,de hogyan?

Ilyenkor érdemes tejpótlót venni és segiteni a mamakutya nevelését,hiszen őt is megviseli a szoptatás,meg a kiskutyák felnevelése.

Hát vannak olyan tenyésztők akik a gyengébbeket kiszűrik és nem hagyják meg őket,hogy ne tegye tönkre az anyát és a többi kiskutya is megfelelően nőjjön,fejlődjön.

2009. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakutyusnak speciális szoptatós/vemhes táp, táplálékkiegészítők, a kicsiknek meg tejpótlás, ha kell. Fel tudja nevelni, de nagyon kell rá figyelni.
2009. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt sok kiskutya , ezt mi úgy oldottuk meg , hogy elvettem a nagyokat és a kicsiket engedtem elöször szopizni aztán jöhettek a nagyok , az anyakutyus 3-szor kapott enni , övé volt a legfinomabb falat , a legtöbb simogatás (addig is hagyta szopizni a kölykeit ). Amint lehetett (4 hetesen) már hozzátápláltunk . Jó a tejpótló is , de nem egyszerű etetni a kicsiket és nem jó ha csak tápszert kap , szopizniai is kell . Kitartás , fel tudjátok együtt nevelni őket !
2009. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen egyet éertek az előttem szólóval, előbb a gyengébb kisebb kutyusokat tedd a cicikre, utána mehetnek a nagyok. Kiadós három alkalmas lédús táplálék a mamának a tej minősége miatt. A kicsiknek az első pár nap nagyon muszáj, hogy szopjanak, mert ez segít nekik kialakítani az immunrendszerüket. Egy hónapos koruk után, kezdheted a hozzátáplálást, egy kis tejbegrízzel, tejjel leöntött junior táppal.


Kellemes kiskutyázást!

2009. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat és a bíztatást majd megírom a fejleményeket
2009. márc. 14. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatos anyáknak valo teát szoktam főzni a mama kutyámnak és teje volt bőven.
2009. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta a mama?
2009. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Berni Pásztor
2009. márc. 14. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:

A bátyám shar-pei kutyusa van és az volt a problémája, hogy fialás után nem indult be a teje. Ott nem volt sok kiskutya, csak éppen annyit tej sem volt, amiről akár egyet is felnevelt volna.

Az állatorvos javasolta neki, hogy vegyen a kutyának homeós bogyót, ugyanazt a fajtát, amit az ember anyukáknak (bocsi a fura kifejezésért) is ajánlanak, ha kevés a tej, vagy apad. Először furcsán néztünk, de kipróbálta és valóban segített, két napon belül bőven volt tej.

A ricinus communis 5ch-t, vagy az urtica urens 5ch-t ajánlotta neki a doki, azt nem tudom, hogy melyiket próbálta ki a kettő közül. Sok patikában lehet kapni és 700 forint körül van egy tubus, ami 80 golyót tartalmaz. Azt hiszem, hogy naponta 2*5-öt adott a kutyusnak belőle vízben feloldva.

Az is alátámasztja a dolgot, hogy én külföldön élek és amikor megszületett a babám és kevés volt a tejem, akkor szerettem volna kipróbálni ezeket a homeós bogyókat, de itt annyira nem elterjedt, mint otthon és konkrétan csak állatgyógyászati boltban tudtam volna venni egy erősebb hígításút, amit nem mertem kipróbálni. Azt mondta az eladó, hogy kutyusokhoz szokták vinni.

Szerintem próbáld ki, valószínűleg így is el kell játszanod azt, hogy külön rakod oda a kiskutyákat, nem egyszerre, mert úgy a gyengébbek oda sem fognak jutni, viszont hátha több tej marad mind a két csoportnak.

2009. márc. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kutyát most visszük kb a 30. kiállításra az apa is hasonló eredményes Interchampion címért indulunk velük a nyáron úgyhogy ne kezdjétek el a szaporítós meg menhelyes dumát ha lehet!
2009. márc. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!