Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutyát hogy lehet...

Két szuka kutyát hogy lehet összeszokatni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves német juhászom meg egy 4 éves tacskóm(ivartalanított)és most örökbefogadtam egy kb.8 hónapos német juhászt.

az öreggel folyton összekapnak de mivel hatalmas ezért ő maras felűl,az öreg fél tőle de ha ott vagyok feszt vicsorog rá meg nekimegy.A kicsivel játszanak de ő is fél,csak szaladgál előle.

Mostmár mindig így lesz?Mit tegyek?Mi lesz ha megöli az öreget?Négyszer erősebb.Hogyviselkedjek histz mindhármat szeretem?


2009. márc. 11. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja megölni. Csak lassan ivarérett egy 8 hónapos kutya és tisztázzák a sorrendet. Nagyon ritka az, hogy a kutyák komolyan bántsák egymást. Lehet, hogy morognak, kapkodnak, ugatnak, harapdálnak, lehet, hogy a számodra már úgy néz ki, mintha kárt akarnának okozni egymásban, de hagyd, hogy lerendezzék egymás között. Csak akkor avatkozz közbe, ha úgy látod, hogy az egyik ráfogott a másikra és nem engedi (de ennek a valószínüsége nagyon kicsi)

Ha letisztázták a sorrendet, akkor rend lesz.

2009. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem inkább ügyelj rájuk! Mert nekem is van 2 német juhászom és egyszer a 8 hónapos odament az öreghez és az ugy elkapta hogy ha nem értem volna ki időben akkor megfojtja!! nekem az idősebbik kutyám hatalmas! Ez mióta megtörtént azóta nem engedtem őket egymáshoz! Az öreg a hátsó udvar örzője, a fiatal pedig elöl őrködik, de mivel nállad a fiatal erőssebb ez nem történhet meg az öreget meg nem hiszem hogy annyira félteni kellene mert a fiatalok nem szoktak annyira brutálissan támadni!
2009. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amíg nincs sérülés addig hagynod kell!


Tudom ez nem egyszerű, de amint tisztázódott a rangsor béke lesz.Viszont ha folyton beleavatkozol akkor nm tudják egymás közt megoldani, egyre nagyobb lesz a feszültség és egyre valószínűbb hogy komoly lesz a harc.

2009. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is nemrég fogadtunk örökbe, így már két szuka kutyával élünk. Nem volt egyszerű összeszokniuk, de nálunk csak akkor verekedtek, ha mi is ott voltunk, ha otthon hagytuk őket egyedül semmi gond nem volt köztük. Első lépésként tudatosítottuk bennük, hogy egyikük sem lesz vezér ebben a falkában, a szabályokat mi diktáljuk. Komoly szidást kaptak, ha bármelyikük nekiment a másiknak. Odafigyeltünk, hogy egyiküket se helyezzük előtérbe, ugyanannyi szeretetet kapjanak mindketten. Ma már egymás mellett fekszenek a szőnyegen, és megy az arca puszi :)
2009. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!