Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnak a szüleitek hogy...

Mit szólnak a szüleitek hogy bent legyen a kutyátok?

Figyelt kérdés
Sajnos az enyémek ne engedik meg.S most 2 órája pusztult el a kutyusom(elütötték).A párom szülei sem engedik szerintem.Milyen kutyát ajánlotok nekem?Amivel nincs semmi gond.Hogy vettétek rá a szülőket hogy bent legyen a kutyus?
2009. márc. 11. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozzál menhelyről egy jólnevelt, hálás kutyát.

Nem minden kutya való lakásba, de vannak kutyák akiket csak ott lehet tartani, a telet nem bírják kint.

"Gond" minden kutyával van, foglalkozni kell vele, sétálni vinni, tanítani.

2009. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutya, amelyikkel semmi gond nincs, nem létezik. De sokat tehetsz azért, hogy kevés baj legyen vele.

Egyszer hazavittem egy német-juhász kölyköt, 8 heteset. Nem akartam az udvaron tartani, mert az előző kutyusomat megmérgezték. Egyszerűen megmondtam otthon, hogy mindent elintézek a kutya körül, de nem hagyom kinn, nem akarok újabb halott kutyát.

A kiskutya kezdetben a konyhában aludt egy kosárban, ott mégiscsak könnyebb a baleseteket eltakarítani. Az első időkben óránként keltem éjjel is és vittem ki pisilni a kiskutyát. Azért előfordult így is, hogy bepisilt, hajnalban domestossal mostam a konyhát, hogy anyu ne vegye észre... Pár hét alatt szobatiszta lett.

A rágcsálások ellen kapott saját cipőt (az én régi tornacipőmet) amit kedvére rághatott. Etető tálkája alá mindig újságpapírt tettem, hogy ne koszolja a konyhakövet, evés után eltüntettem a nyomokat. Rengeteget foglalkoztam vele, mentünk kutyasuliba, így tényleg gyorsan lett okos, családi kutya belőle. Mindenki megszerette.

2009. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én cslaádiházban lakom és van két nagytestű kutyám.télen egésznap bent vannak,azt leszámítva,amikor futás van vagy pisi kaki ill kaja:)most jöna jobb idő futás után kint vannak amíg leszáradnak után megint bent szóval du.-tól és nyáron meg egésznap kint vannak,ahogy mi is de éjszakára akkor is bent vannak,mert minek legyenek kint egyedül agazdi mellett van a helyük úgy gondolom.
2009. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2 éves mudim van. Amikor még csak terveztük a kutyát, a szüleim hallani sem akartak arról, hogy bent lehessen a házban. Később addig puhítottam őket, amíg megengedték, hogy az első napokban bent legyen, elmondtam, hogy mekkora károkat okozhat a fejlődésében, ha egyedül hagyják. Végül megengedték, hogy az első napokat bennt töltse éjszaka is, később teljesen ki akarták szoktatni. A tavaszi szünetben hoztunk el, jó idő votl, egész nap otthon voltunk, ajtó folyamatosan nyitva, így a szobatisztasággal semmi gond nem volt, magától kiment az udvarra, ha vécéznie kellett. Amikor nagyobb lett, már nem lehetett kiszoktatni, mert amint nyílt az ajtó, rögtön rohant be (nyár volt, bent pedig viszonylagos hűvös). Éjszaka viszont a tavaszi szünet végétől kint aludt, már nem jöhetett be. Amikor nagyobb lett és jól neveltebb, már csak apukám akarta kiszoktatni, de akkor már anyukám is gyakran beengedte, ezért végül látva az ellenállást ő is beleegyezett, hogy bejárhasson. Azért néha, amikor mutatni akarja, hogy ő a családfő, mérges, hogy bent van, ha a kutyám meghallja, hogy "Mit keres itt bent ez a kutya?" már megy az ajtóhoz, de sokszor ő maga hívja be, ha pedig vihar van, nagy hideg vagy petárdázás, akkor éjszakára is behívja. Szerintem egy kutya nem lehet meg szobatisztaság nélkül, mi van, ha fél a petárdáktól, vagy lehetőségetek nyílik magatokkal vinni nyaralásra, esetleg arra kényszerültök, hogy panelba költözzetek? Akkor fontos, hogy szobatiszta legyen! És a benti vagy bejáró kutya okosabb is, mert több dologra meg kell, hogy tanítsátok, mint a kintit. Szerintem mondd el ezeket a szüleidnek.
2009. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak! 3 mudim van, az első nyolc éves, előtte is mindig volt kutyánk, úgyhogy van egy kis tapasztalatom! NEM igaz, hogy egy benti kutya attól lenne okosabb, hogy bent lakik. Hogy lehet ilyen kijelentést tenni? Honnan ismered a többi kutyát? Nekem a kutyáim kint laknak, kint születtek (kinti helyiségben) és kint csinálnak mindent. Nem félnek a villámlástól, meg a petárdáktól sem, lehet, hogy megszokták mert kint vannak, sőt még a vonatok is a házunk mellett mennek el! Persze fontos hogy szobatiszta legyen. De mint az eredményeik is bizonyítják, nagyon is okosak.
2009. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pekingi palota pincsim van :) Bent van a házba. Nincs olyan hogy megengedik e vagy nem... :D azért van bent mert a családhoz tartozik ^^ van amikor éjszaka felkúszik a lépcsőn és lefekszik az ágyam mellé reggel pedig ébreszt:D LÓLxD
2009. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!