Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak a szaporodásnál...

A kutyáknak a szaporodásnál tényleg ossze kell ragadniuk 5-10-30 percre vagy osszejohet pár másodperc alatt is?

Figyelt kérdés
főként tapasztalatokat kérek!
2009. márc. 10. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Kezdő tenyésztő vagyok. Pont tegnap érdeklődtem erről az állatorvosunknál és ő azt mondta, hogy nem feltétele hogy a szuka vemhesüljön. De az fontos, hogy hosszabb szőrű fajtáknál le legyen vágva a kan kutya hasán a szőr, mert az akadályozza az akcióban. Ha úgy alakul, hogy össze ragadnak akkor a szukát pórázon kell fogni, hogy ne ugráljon, mert így a kannak fájdalmat okoz.

Sok sikert!

2009. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

attól,hogy pórázon fogod,mozogni fog.a kant és a szukát is a gazdája fogja meg.

egyébként tényleg nem feltétlenűl kell összeragadniuk a vemhességhez.nálunk öaszeragadtak.mind a 3szor.

2009. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

ne haragudj meg de legalább az alapokat illene megismerni mielőtt "tenyésztőnek" nevezed magad.


Feltételezem a genetikában sem igen vagy otthon ha az alapvető szaporodásbiológiai ismeretek is hiányoznak.


A tenyésztés nagy felelősség! Komoly hozzáértést igénylő fajtanemesítő munka.


Amíg az ember csak összerak két kutyát addig az nem tenyészt csak szaporít, ami további fölösleges almokat jelent az ország menhelyeinek, amik amúgy is tele vannak....

2009. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de ki mondta, hogy tenyésztő vagyok? eszembe se jutott. ugy tudom, ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk ....
2009. márc. 10. 21:09
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi, ez annak a válaszolónak szólt, akinek a megjegyzése már eltűnt ....
2009. márc. 10. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!