Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a farok visszav...

Mennyibe kerül a farok visszavágása angol bulldognál?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Az angol bulldog standardje farokkal írja elő a kutyát, tehát Európában a farok csonkolása tilos.

Magyarországon állatkínzásnak minősül, csak indokolt orvosi erestben végezhető el.

2009. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Állatorvos mondta,hogy javasolja a farokvisszavágást.
2009. márc. 9. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Akkor sajnos az állatorvos kicsit el van maradva.

A szabályzatok menüpont alatt megnézheted a fajtaleírást:

[link]


Ha betegség indokolja (lefagyott, kisebesedett, nem gyógyul) az természetesen más.

2009. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az állatorvosod ilyen szánalmas indokokkal próbál pénzt kereni, sürgősen keress egy másikat!
2009. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mennyibe kerül?

két év letöltendő :)

2009. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet, hogy én vagyok a hülye, de én úgy tudom, hogy az angol és francia bulldogoknak eleve rövid a farkuk. Nekem francia bulldogom volt, neki "gyárilag" volt kicsi, rövid, "csomós" farka. Szerintem ez az angol bulldognál is így van, legalábbis én eddig még csak ilyet láttam. Elég viccesen néznének ki felfelé kunkorodó, vagy hosszú, vizslaszerű farokkal:)


Egyébként azoknál a fajtáknál, melyeknél a standard előírja, már egész pici, pár napos korukban vágják a farkukat. Később ez egy kockázatos és fájdalmas műtét, hiszen a gerinc végződéséről van szó és már megkeményedtek a porcok. Ép eszű állatorvos, ha egészségügyi szempontból elkerülhetetlen a dolog, nem ajánl ilyet.

2009. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Vicces. Már megint az "állatvédők" okosabbak az állatorvosnál. haha

Egyébként A Csongrádi Állategészségügyi központ honlapjáról:

(ahol iylen illegális csúnya gonosz dolgokat is művelnek)


Farokvágás kifejlett állat 9 120.00

Farokvágás kölyök <2 hét 2 280.00

Farokvágás kölyök<2 hét 600.00

Farokvágás növendék 4 320.00

2009. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!