Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 9hónap körüli, kistermetű...

Egy 9hónap körüli, kistermetű kutyát rászokathatok az öltöztetésre? (újgazdi vagyok)

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
persze,de már jön a tavasz.én csak akkor adok rájuk pulcsit,ha nagyon hideg van,és ha hosszabb időre megyünk ki.mert télen a minuszokba pisi,kai,aztán már jönnek is vissza.olyan ruhát válassz neki,amit könnyű ráadni.
2009. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Miért akarod öltöztetni? Ha csak divatból, akkor minél vékonyabb, légáteresztőbb anyagból készült ruhát válassz.

Első ruhának pedig olyat, amit nem sajnálsz, ha megpróbálja magáról leszedni, vagy lehemperegni.

2009. márc. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
semmi értelme öltöztetni egy kutyát. mégis milyen fajta? nagyon vigyázz, mert ha nincs mínusz 10, akkor könnyen hőgutát kaphat, aztán nem lesz szép látvány ha belehal. általában az idióta vénasszonyok öltöztetik a kutyát, mert azt hiszik, ez nagyon rendjén van és hogy fázik. Egy nagyon rövid szőrű kicsi kutyán el tudok képzelni ruhát de csak ha tényleg kemény hideg van.
2009. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Bár nem vagyok a téma szakértője, de kistestű városi kutyán séta alatt el tudom képzelni a vékony ruhát. Aminek funkciója van. Ugyanis a kutya, főleg a kistestű egy szinten van a kocsik kipufogójával. Így a szőre és a bőre is védve van a káros anyagoktól valamennyire. Ugyanis az sem egészséges, ha hetente fürdetve van a kutya.

Tényleg, aki városban sétáltat, mondjuk rosszabb esetben egy 3-4 sávs út mellett, hogyan vélekedik erről?

2009. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

nem értek egyet teljesen az előbbiekkel, mert mostani minuszokban egy kis termetű kutya nagyon fázhat...A yorkshire terrier is!!!!!!!! A YORKINAK A SZŐRE HASONLÓ AZ EMBERI HAJHOZ, EZÉRT NEM VÉDI ŐT! és főleg a rövid lábak miatt közel vannak a földhöz, ezért könnyen felfázhatnak, főleg ha még lelülnek a hóba. MÁr láttam persze rhodersian ridgeback-et (magas, rövid szőrű, hasonló a vizslához) kabátban...

Viszont már az agyamra megy, hogy minden 14-16 éves lány máltai selemykutyával jár ki (fehér, kicsi kutya) vagy bichonokkal (szintén kicsi, fehér, göndörszőrű) !!!! és minden kis tini lánynak az van :(((

2009. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
ja és a kérdésre a válasz: először meg kell ismerkednie a kutyának a kabátkával..hagyjad, h megszagolja és tedd rá! fokozatosan meg kéne szoknia
2009. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

tacskóról van szó, és én még elég hidegnek érzem az időt, ezért gondoltam hogy egy hosszabb sétára neki is jobb lenne ha valami melegítené..

mert én is ezekre gondoltam h alacsonyan van, meg h leül.. nem szeretném ha baja lenne. Nem divatból öltöztetném, nekem nem jönnek be a divatkutyák..nincs velük bajom..csak jobban tetszik az "egyszerűbb" kutyus, aki egyedibb, stb:)

2009. márc. 3. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy tacsit nem kell öltöztetni, nekem is tacsim van, és télen kint van az udvaron és semmi baja

persze ha még nagyon kicsi és fajtatiszta rövidszőrű akkor egy kisebb pulcsiszerűséget vagy valami hasonlót el tudok rajta képzelni, de egyébként felesleges

2009. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!